ZADZWOŃ DO NAS

601 660 717

0

Atlas Woder E 15kg hydroizolacja, wysyłka od reki

Opis produktu

Wodoszczelna folia elastyczna

zabezpiecza podłoża przed wilgocią
wysokoelastyczna
na balkony i tarasy
do łazienek, kuchni, piwnic
element systemu uszczelnień

PRZEZNACZENIE

Tworzy izolację typu lekkiego - uszczelnienia miejsca, na które woda nie działa pod ciśnieniem (przepływa w sposób swobodny).
Stanowi główny element systemu uszczelnień ATLAS WODER E – wraz z UNI-GRUNTEM, taśmą i innymi akcesoriami uszczelniającymi.
Chroni podłoża przed wilgocią powstającą wewnątrz budynków – tynki i wylewki w pomieszczeniach mokrych (łazienkach, łaźniach, natryskach, kuchniach, myjniach), zwłaszcza w strefach mokrych tych pomieszczeń - wokół kabin prysznicowych, umywalek, wanien, zlewów itp.
Chroni podłoża wyeksponowane na działanie opadów – balkony, tarasy itp.
Zalecany jest do ochrony elementów szczególnie narażonych na zniszczenie w kontakcie z wilgocią - wyrobów gipsowych (płyt i tynków) i anhydrytowych, betonu komórkowego.
Można nim pokrywać płyty OSB oraz blachę ocynkowaną - po wykonaniu na nich warstwy kontaktowej z masy ATLAS GRUNTO-PLAST.
Umożliwia wykonanie elastycznego zabezpieczenia dylatacji – wraz z zatopioną w niej TAŚMĄ i NAROŻNIKAMI USZCZELNIAJĄCYMI chroni krawędzie połączeń ścian i podkładów podłogowych oraz przerwy dylatacyjne.
Uszczelnia powierzchnie wokół ścian i podłóg, wokół przejść rur instalacji wodnej i kanalizacyjnej – wraz z zatopionymi w niej PIERŚCIENIAMI PODŁOGOWYMI LUB ŚCIENNYMI.

  • Rodzaj uszczelnianych podłoży – wymienione powyżej oraz tynki cementowe, cem-wap i gipsowe, cementowe i anhydrytowe podkłady podłogowe, elementy betonowe, żelbetowe i murowane z cegieł, pustaków, bloczków, płyty g-k itp.
height=14
WŁAŚCIWOŚCI

Jest wysokoelastyczna - może być stosowana na podłożach wykonanych w systemach ogrzewania podłogowego i ściennego oraz na innych powierzchniach podlegających odkształceniom.
Posiada wysoką przyczepność – do typowych podłoży betonowych minimum 1,3 MPa.
Stanowi uszczelnienie powłokowe – tworzy warstwę o grubości kilku mm (musi być chroniona przed mechanicznym uszkodzeniem, np. w wyniku ruchu pieszego – konieczne jest wykonanie na niej wylewki, tynku lub okładziny z płytek).
Może być stosowana bezpośrednio pod płytki – zastępuje papy i tradycyjne folie, na których wymagane było wykonanie wylewki przed przyklejeniem płytek.
Łatwa do użycia – jednoskładnikowa - przed użyciem wymaga jedynie przemieszania zawartości opakowania; pomimo otwarcia wiaderka i częściowego zużycia daje możliwość wykorzystania pozostałej części przez cały okres przydatności, czyli 12 miesięcy od daty produkcji.
height=14
Wykonanie hydroizolacji

Przygotowanie podłoża
Podłoże powinno być:
równe i nośne - tzn. mocne, stabilne i oczyszczone z kurzu, brudu, wykwitów solnych i słabo przylegających fragmentów podłoża, pozostałości starych farb, olejów i innych substancji mogących osłabić przyczepność folii. Występujące w podłożu rysy i ubytki należy mechanicznie poszerzyć i wypełnić zaprawą cementową, np. ATLASEM TEN-10. Podłoża pyliste, a także wykonane z materiałów gipsowych należy przeszlifować i odpylić.
suche – powierzchnia powinna być całkowicie wyschnięta, co należy potwierdzić „testem folii”. Test polega na ułożeniu folii z tworzywa sztucznego na powierzchni ok. 1m2. Jeżeli po ok. kilkunastu godzinach na wewnętrznej powierzchni folii pojawi się skroplona para wodna, to takie podłoże nie nadaje się jeszcze do ułożenia ATLASA WODER E. Świeżo wykonane powierzchnie np. tynku lub posadzki, mogą być uszczelniane po ich całkowitym wyschnięciu, nie wcześniej jednak niż po upływie 14 dni od czasu ich wykonania.
zagruntowane - powierzchnie szczególnie chłonne zaleca się gruntować emulsją ATLAS UNI-GRUNT. W celu polepszenia przyczepności folii do podłoży bardzo gładkich i o małej nasiąkliwości, należy pokryć je masą ATLAS GRUNTO-PLAST.
Przygotowanie masy
ATLAS WODER E produkowany jest jako gotowa do użycia, jednorodna pasta. Nie wolno jej łączyć z innymi materiałami, rozcieńczać lub zagęszczać. Po otwarciu wiaderka jego zawartość należy przemieszać w celu wyrównania konsystencji (zaleca się stosowanie wiertarki wolnoobrotowej).
Uszczelnianie
Folię należy nakładać na podłoże co najmniej w dwóch warstwach. Pierwszą nanosi się pędzlem, rozpoczynając od miejsc, w których zastosowane będą dodatkowo TAŚMY, NAROŻNIKI I PIERŚCIENIE USZCZELNIAJĄCE ATLAS. Akcesoria te zatapiamy w świeżo naniesionej masie WODER E. Do nałożenia drugiej warstwy można przystąpić po całkowitym wyschnięciu pierwszej (po około 3 godzinach). Kolejne warstwy można nanosić przy pomocy pędzla lub pacą stalową.
Prace wykończeniowe
Powstałą po związaniu powłokę (po około 24 godzinach) należy pokryć trwale posadzką, tynkiem lub okładziną. Uszczelnione powierzchnie należy chronić około 3 dni przed oddziaływaniem wody.

height=14
ZUŻYCIE

Łączna grubość powłoki powinna być dobrana do warunków oddziaływania wody na uszczelnianą powierzchnię.


Grubość powłoki [mm]
Zużycie
[kg/m2]
1,5
ok. 1,5
2,0
ok. 2,0
3,0
ok. 3,0
height=14
WAŻNE INFORMACJE DODATKOWE
  • Narzędzia należy czyścić czystą wodą, bezpośrednio po użyciu. Trudne do usunięcia resztki masy zmywa się środkiem do usuwania pozostałości po wyrobach opartych na dyspersjach polimerowych ATLAS SZOP 2000.
  • Przy użyciu należy chronić oczy i skórę. Przy bezpośrednim kontakcie z oczami skonsultować się z lekarzem. Działa szkodliwie na organizmy wodne, może powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym. Chronić przed dziećmi, nie wprowadzać do kanalizacji, a produkt i opakowanie usuwać w sposób bezpieczny, unikać zrzutów do środowiska. Postępować zgodnie z Kartą Charakterystyki.
  • Folię należy przewozić i przechowywać w szczelnie zamkniętych wiaderkach, w warunkach suchych, w temperaturze dodatniej (najlepiej na paletach). Chronić przed wilgocią i przegrzaniem. Okres przydatności do użycia masy wynosi 12 miesięcy od daty produkcji umieszczonej na opakowaniu.
height=14
OPAKOWANIA

Wiaderka plastikowe: 5 kg, 25 kg.
Paleta: 225 kg w wiaderkach 5 kg, 400 kg w wiaderkach 25 kg
height=14
DANE TECHNICZNE
ATLAS WODER E produkowany jest w postaci gotowej do użycia masy na bazie dyspersji polimerowych, wypełniaczy oraz środków modyfikujących.

Gęstość wyrobu ok. 1,5 g/cm3
Temperatura przygotowania
oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac
od +5 °C do +30 °C
Min / max grubość warstwy 1 mm / 5 mm
Przyczepność min. 1,3 MPa
Czas otwarty pracy min. 30 minut
Nakładanie drugiej warstwy po ok. 3 godzinach
Wykonanie warstwy ochronnej po ok. 24 godzinach
height=14
WYMAGANIA TECHNICZNE

Wyrób jest objęty Aprobatą Techniczną ITB dla systemu ATLAS WODER E nr AT-15-5032/2007. Krajowa Deklaracja Zgodności nr 052 z dnia 11.10.2004.
Wyrób posiada Atest Higieniczny PZH i Świadectwo z zakresu higieny radiacyjnej.

Atlas Woder E 15kg hydroizolacja, wysyłka od reki

Status: dostępny
Dostępna ilość:
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy

Klienci którzy kupili ten produkt, kupili również