//A może mozaika?
A może mozaika?

A może mozaika?

Wszystkie osoby, które stanęły przed trudnym wyzwaniem, jakim jest wyremontowanie i wykończenie mieszkania, wiedzą, że jednym z największych problemów jest wybranie materiałów wykończeniowych do poszczególnych pomieszczeń. W tym momencie warto zastanowić się nad mozaikami, które w ostatnich latach cieszą się ogromną popularnością i są chętnie wykorzystywane w przeróżnych pomieszczeniach. Dzięki temu, że mozaiki są bardzo różnorodne- zarówno pod kątem kolorystyki, wzorów, wielkości i kształtów- mogą doskonale dopasować się do każdego pomieszczenia, niezależnie od tego, w jakim stylu jest ono urządzone. Poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak wykorzystać mozaikę w domu.

Mozaika w łazience

Łazienka to takie pomieszczenie, które doskonale nadaje się do tego, aby wykorzystać w nim mozaikę. Łazienki najczęściej są dosyć małe, ciasne i nieustawne, przez co trudno je zaaranżować tak, by były nie tylko funkcjonalne, ale i estetyczne pod względem wizualnym. W łazienkach świetnie sprawdzą się mozaiki szklane oraz mozaiki metalowe, które idealnie odbijają światło, przez co optycznie powiększają pomieszczenie. Ponadto, są one bardzo oryginalne i nietuzinkowe, dzięki czemu mogą pełnić funkcję dekoracji, która nie zajmuje cennego miejsca. Mozaiki wykorzystane nad umywalką lub nad wanną są nie tylko efektowne, ale także bardzo praktyczne- wbrew pozorom bardzo łatwo utrzymuje się je w czystości.

Mozaika Dunin Metallic Dinox Block 048

Mozaika w kuchni

Kolejnym miejscem, w którym mozaiki są bardzo chętnie wykorzystywane, są kuchnie. Podobnie jak w przypadku łazienek są one najczęściej dosyć małe i ciasne, przez co podczas wykańczania ich, najczęściej nie mamy zbyt dużego pola do popisu z dekoracjami. Świetnym rozwiązaniem tego problemu, są mozaiki ceramiczne, które występują w wielu rozmiarach, wzorach i kolorach, dzięki czemu można wykorzystać je we wszystkich kuchniach, niezależnie od tego, w jakim stylu są urządzone. W kuchniach idealnie sprawdzą się także mozaiki drewniane, które doskonale uzupełnią wnętrza klasyczne i ponadczasowe. Ponadto wprowadzają one do kuchni przytulną i domową atmosferę- jak na serce domu przystało.

Mozaika Dunin Etn!k Oak LI

Mozaika w salonie

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się wykorzystywanie mozaik w salonach. Można dzięki nim stworzyć nietuzinkowe kompozycje, które doskonale podkreślą charakter pomieszczenia i będą jego oryginalną dekoracją. Do salonów najlepiej nadają się mozaiki kamienne, które występują w wielu wariantach, dzięki czemu do każdego pomieszczenia można wybrać taki ich kolor, kształt czy wielkość, które idealnie wpasują się do konkretnego pomieszczenia. Wszystkie osoby, które są w trakcie remontowania swojego mieszkania, powinny zapoznać się z mozaikami marki Dunin oraz Dune, które mają bardzo oryginalne i niespotykane kształty, doskonale pasujące do stylowych i urządzonych z pomysłem wnętrz.