//Aranżacja łazienki w stylu maksymalizmu – marmur, złoto i drewno
Aranżacja łazienki w stylu maksymalizmu – marmur, złoto i drewno

Aranżacja łazienki w stylu maksymalizmu – marmur, złoto i drewno

Stanowi godnego przeciwnika dla minimalizmu, który już od lat królował w modnych katalogach i propozycjach najlepszych architektów. „Less is more” teraz powoli zmienia się w „more is more”. Łazienka w stylu maksymalizmu świetnie sprawdzi się dla osób o artystycznej duszy, które oszczędność, prostotę i stonowane barwy uważają za nieco nudne. Tutaj odważna kolorystyka, wyraziste desenie, oryginalne formy i odrobina pozornego nieładu są mile widziane. Maksymalizm wymaga jednak dużej dawki wyczucia. Połączenie efektownych marmurowych płytek z ciepłym drewnem czy bieli ze złotem musi tworzyć harmonijną całość.

Aranżacja łazienki w stylu maksymalizmu – postaw na oryginalność i fantazję

Maksymalizm to trend, który szturmem zdobywa rynek 2020 roku. Stanowi on kontrast do zachowawczości modnego wcześniej minimalizmu oraz powściągliwości klimatu skandynawskiego w aranżacji wnętrz. Łazienka w stylu maksymalizmu powinna przypaść do gustu miłośnikom ekstrawagancji. Tutaj można łączyć materiały i meble o różnej stylistyce, barwne detale czy efektowne wzory. Ciekawym pomysłem jest także wykorzystanie przedmiotów „z historią” – pamiątkowe lustro w rzeźbionej ramie czy oświetlenie w stylu vintage świetnie skomponują się z nowoczesnymi dodatkami.

Przestronny i wysmakowany efekt

Łazienka w stylu maksymalizmu wcale nie musi jednak prezentować się jako zestawienie nieco niepasujących do siebie elementów. Biel na ścianach pięknie rozświetli pomieszczenie i optycznie go powiększy. Całą aranżację doskonale ocieplą płytki drewnopodobne. Z drewnem warto zestawić eleganckie powierzchnie marmurowe. Ten naturalny kamień z charakterystycznymi żyłkami to prawdziwa kwintesencja klasycznego przepychu. Płytki marmurowe i drewnopodobne staną się znakomitym tłem dla całego wystroju.

Złote dodatki wprowadzą do wnętrza powiew luksusu. Ten szlachetny odcień można wykorzystać na baterii łazienkowej oraz uchwytach. Chcesz, aby zwyczajna łazienka zamieniła się w wykwintny pokój kąpielowy? Wanna na rzeźbionych nóżkach i stolik z pozłacanymi nóżkami zastępujący klasyczną szafkę sprawią, że aranżacja będzie prezentować się bardzo wytwornie. Całość zrównoważy nowoczesny wzór geometryczny w strefie lustra. Bardziej przytulny efekt zyskasz dzięki zastosowaniu okrągłych i obłych form powtarzanych na ramie lustra, punktach świetlnych, ceramice oraz meblach łazienkowych.

Nasze propozycję płytek do łazienki w stylu maksymalistycznym

Marmur

Płytki Halcon Naos Blanco Pulido

Złoto

Płytki Dune Grace

Płytki Dune Shapes Origami Gold 25×25

Drewno


Płytki Rondine Tabula Cappuccino