//Boazeria angielska we wnętrzach
Boazeria angielska we wnętrzach

Boazeria angielska we wnętrzach

Ściany we wnętrzach można wykończyć na różne sposoby. Ciekawym i niezwykle oryginalnym pomysłem, zyskującym coraz większą popularność są płytki imitujące boazerie, która nadają pomieszczeniu ciepłego i przytulnego charakteru. Dowiedzmy się więcej na ich temat.

Zalety płytek imitujących boazerię oraz ich zastosowanie

Płytki imitujące boazerię w głównej mierze pełnią rolę dekoracyjno – ochronną. Są niezwykle wytrzymałe na ścieranie, zarysowania oraz uszkodzeniami mechaniczne. Ich pielęgnacja jest bardzo prosta i nie wymaga zabiegów konserwujących. Płytki boazeriopodobne stanowią wyjątkową ozdobę wnętrza i wprowadzają do niego nieco ekskluzywnego oraz eleganckiego charakteru.

Płytki Ape Brocart Aqua Rec

Ze względu na wysokie parametry techniczne oraz walory wizualne, płytki o wzorze boazerii najczęściej wykorzystujemy podczas aranżacji łazienki. Nie straszne im trudne warunki – wilgoć oraz zmienne temperatury panujące w pomieszczeniu.

Płytki boazeriopodobne idealnie sprawdzą się także w przedpokoju, gdzie nie trudno o zabrudzenia podczas ściąganie obuwia.

Płytki Ape Brocart Lisel Aqua Rect

Sposób układania boazerii

Sposób układania płytek imitujących boazerię może być bardzo zróżnicowany – od całej powierzchni ściany, poprzez jej fragmenty, aż po wybrane elementy (w zależności od charakteru wnętrza jak i upodobań domowników).

Najczęściej wybieranym sposobem, który ma wielu zwolenników jest pokrycie boazerią dolnej części ściany – zgodnie z angielska tradycją. Nad boazerią umieszczona zostaje pozioma płytka, która pełni funkcja ochronną oraz łączy górny element wykończenia ściany, którym bardzo często jest tapeta.

Płytki Ape Brocart Zocalo Blanco Mate

Ciekawy efekt wizualny uzyskamy także, stosując na jednej ścianie dwa modele płytek imitujących boazerię. Dolny fragment wykończony jest jasnymi jednokolorowymi płytkami, a górny wzorzystymi. Poziomy płytka umieszczona pomiędzy dolną, a górną częścią płytek wyznacza granicę.

Wykorzystanie wzoru boazerii w łazience to oryginalne i ciekawe rozwiązanie, nad którym warto się zastanowić. Daje wiele opcji aranżacyjnych, które można dostosować do własnych gustów. Duży wybór różnorodnych płyt imitujących boazerię jest dostępnych w sklepie eurolazienki.pl.