//Budujemy dom. Co na podłogę?
Budujemy dom. Co na podłogę?

Budujemy dom. Co na podłogę?

Osoby budujące swój nowy dom nie mogą zazwyczaj doczekać się, kiedy skończą się brudne prace budowlane, a zacznie aranżacja i urządzanie wnętrz. Któregoś dnia będą one musiały zadecydować chociażby, czym chcą wyłożyć podłogi w domu. W przypadku domów piętrowych, tradycyjnie na piętrze kładzie się podłogę drewnianą: przyjemną dla stóp, gdy chodzi się po niej boso, nadającą sypialniom przytulności. Co jednak położyć na parterze?

PODŁOGA DREWNIANA

Drewniana podłoga, jak już było powiedziane, jest niewątpliwe bardzo „ciepła” i ma swój niepowtarzalny urok. Jednak w domach jednorodzinnych coraz częściej rezygnuje się z niej na rzecz płytek. Drewno nie jest najtrwalszym materiałem, zwłaszcza na parterze w domu. Mieszkańcy w lecie często wnoszą na podłogę ziemię z ogrodu, biegając boso do domu i na zewnątrz. W zimie z kolei mogą wnosić błoto i wilgoć, które mają fatalny wpływ na drewno. Podłoga w salonie jest bardzo intensywnie użytkowana. To właśnie tu rodzina zjada wspólne posiłki i zaprasza gości. Podłogę dość często rysują nogi od krzeseł, a nie raz pojawiają się na niej plamy od wylanych napojów czy upuszczonych na ziemię posiłków. Drewno stosunkowo łatwo może się od nich zabarwić.

Płytki NovaBell Eco Dream EDM 322N Miele

PŁYTKI DO SALONU

Z wyżej wymienionych powodów coraz więcej osób decyduje się na płytki do salonu. Parter wyłożony płytkami jest po prostu łatwiejszy do utrzymania w czystości. Podłoga jest trwalsza i bardziej odporna na różnego rodzaju uszkodzenia. Aby wyglądała dobrze, nawet po hucznej, wieloosobowej imprezie, wystarczy przetrzeć ją zwykłym mopem. Nieprawdą jest to, że płytki w salonie wyglądają surowo i nieładnie. W sklepach obecnie dostępne są ciekawe pytki wielkoformatowe, dzięki którym można stworzyć elegancką, przytulną i ciekawą podłogę. Dla tych, którzy nie wyobrażają sobie podłogi innej niż drewniana, producenci oferują nawet płytki przypominające do złudzenia drewniane panele. Płytki w salonie pozwalają w pełni cieszyć się z posiadania domu i zachowywać się w nim swobodnie, bez ciągłego zerkania na nowe uszkodzenia na podłodze.