Czarne płytki łazienkowe. Czy ktoś je kupuje?

Wybór płytek łazienkowych zazwyczaj poprzedzony jest długą rodzinną dyskusją. Niewiele osób decyduje się na wyraźne kolory, a jeszcze mniej na klasyczną czerń. W Polsce cały czas królują łazienki stonowane, raczej w jasnych kolorach. Jednak łazienka urządzona na czarno wcale nie musi oznaczać ciasnej i przytłaczającej. W wielu nowoczesnych aranżacjach czarne łazienki są absolutnym must-have w modnym apartamencie.

PRZYTŁACZAJĄCO? SKĄDŻE!

Chociaż pomieszczenie wyłożone czarnymi płytkami może wydawać się przytłaczające i nudne, w przypadku łazienki nie do końca jest to prawdą. Po pierwsze, musimy pamiętać, że w łazience znajduje się sporo ceramiki sanitarnej, która ma biały kolor. To sprawia, że pięknie kontrastuje ona z ciemnymi płytkami i w zasadzie staje się elementem ozdobnym, przełamującym monotonię płytek. Po drugie, producenci płytek oferują nie tylko modele klasyczne, ale również 3D czy z elementami mozaiki. Takie dekory sprawiają, że czerń łazienki zaczyna ożywać, dzięki odbijającemu się w kaflach światłu. Kolejną rzeczą, którą sprawia, że czarne płytki łazienkowe mogą zachwycać, jest to, że można je zestawić z praktycznie każdym innym kolorem. Łazienka urządzona na czarno, z jedną czy dwoma białymi ścianami wygląda niezwykle nowocześnie i futurystycznie. Urządzoną na czarno łazienkę można też wyposażyć w kolorowe dodatki, nawet w krzykliwych, neonowych kolorach. W tym przypadku, mimo czerni na ścianach, łazienka tryska pozytywną energią.

LICZY SIĘ BŁYSK!

Zanim kupimy czarne płytki, musimy się zastanowić, jaki chcemy osiągnąć finalny efekt. Płytki z wysokim połyskiem ożywią łazienkę, będą odbijały światło podobnie jak lustro. Z kolei płytki bez połysku nadadzą pomieszczeniu bardzo surowego, minimalistycznego i eleganckiego wyglądu. Nawet urządzona na czarno łazienka może mieć charakter domowy i swojski lub ekskluzywny, wręcz gabinetowy. Należy to wziąć pod uwagę, dobierając ceramikę sanitarną, elementy wyposażenia i meble, aby całość była spójna i miała określony styl.

Written by

Brak komentarzy Yet.

Leave a Reply

Komentarz