//Czarne płytki łazienkowe. Czy ktoś je kupuje?
czarne płytki łazienkowe

Czarne płytki łazienkowe. Czy ktoś je kupuje?

Wybór płytek łazienkowych zazwyczaj poprzedzony jest długą rodzinną dyskusją. Niewiele osób decyduje się na wyraźne kolory, a jeszcze mniej na klasyczną czerń. W Polsce cały czas królują łazienki stonowane, raczej w jasnych kolorach. Jednak łazienka urządzona na czarno wcale nie musi oznaczać ciasnej i przytłaczającej. W wielu nowoczesnych aranżacjach czarne łazienki są absolutnym must-have w modnym apartamencie.

PRZYTŁACZAJĄCO? SKĄDŻE!

Chociaż pomieszczenie wyłożone czarnymi płytkami może wydawać się przytłaczające i nudne, w przypadku łazienki nie do końca jest to prawdą. Po pierwsze, musimy pamiętać, że w łazience znajduje się sporo ceramiki sanitarnej, która ma biały kolor. To sprawia, że pięknie kontrastuje ona z ciemnymi płytkami i w zasadzie staje się elementem ozdobnym, przełamującym monotonię płytek. Po drugie, producenci płytek oferują nie tylko modele klasyczne, ale również 3D czy z elementami mozaiki. Takie dekory sprawiają, że czerń łazienki zaczyna ożywać, dzięki odbijającemu się w kaflach światłu. Kolejną rzeczą, którą sprawia, że czarne płytki łazienkowe mogą zachwycać, jest to, że można je zestawić z praktycznie każdym innym kolorem. Łazienka urządzona na czarno, z jedną czy dwoma białymi ścianami wygląda niezwykle nowocześnie i futurystycznie. Urządzoną na czarno łazienkę można też wyposażyć w kolorowe dodatki, nawet w krzykliwych, neonowych kolorach. W tym przypadku, mimo czerni na ścianach, łazienka tryska pozytywną energią.

Płytki FAP Ceramiche Manhattan Black

LICZY SIĘ BŁYSK!

Zanim kupimy czarne płytki, musimy się zastanowić, jaki chcemy osiągnąć finalny efekt. Płytki z wysokim połyskiem ożywią łazienkę, będą odbijały światło podobnie jak lustro. Z kolei płytki bez połysku nadadzą pomieszczeniu bardzo surowego, minimalistycznego i eleganckiego wyglądu. Nawet urządzona na czarno łazienka może mieć charakter domowy i swojski lub ekskluzywny, wręcz gabinetowy. Należy to wziąć pod uwagę, dobierając ceramikę sanitarną, elementy wyposażenia i meble, aby całość była spójna i miała określony styl.