//Drewnopodobne płytki do łazienki
Drewnopodobne płytki do łazienki

Drewnopodobne płytki do łazienki

Płytki drewnopodobne to nic innego jak płytki ceramiczne lub gresowe, które idealnie imitują swoim wyglądem naturalne drewno. W przeciwieństwie do drewnianych desek bardzo dobrze nadają się do aranżacji pomieszczenia o wysokim poziomie wilgotności, takiego jak kuchnia bądź łazienka. Płytki drewnopodobne są także znacznie tańsze i zdecydowanie bardziej wytrzymałe niż ich naturalny odpowiednik oraz nie wymagają regularnej impregnacji. Jakie jeszcze są zalety drewnopodobnych płytek ceramicznych oraz co warto wiedzieć o ich właściwościach oraz sposobie ich układania?

Poznaj zalety płytek drewnopodobnych!

Choć trudno jest zaprzeczyć, że płytki drewnopodobne nie zastąpią w pełni litego drewna, ponieważ różnią się od niego zarówno w dotyku, jak i w zapachu, to mają szereg zalet, dzięki którym idealnie sprawdzą się jako estetyczne oraz niesamowicie praktyczne wykończenie każdej łazienki. Przede wszystkim, podobnie jak pozostałe płytki gresowe oraz ceramiczne, są bardzo odporne na działanie wody czy uszkodzenia mechaniczne, jak i na wszelkie zarysowania, płowienie oraz pleśń. Dobrze radzą sobie również z wahaniami temperatury i wilgotności powietrza. Powierzchnię drewnopodobnych płytek bardzo łatwo utrzymuje się w czystości, ponieważ wystarczy, że przetrzemy je szmatką zamoczoną w ciepłej wodzie z dodatkiem detergentu lub octu. Sklep Eurołazienki do wykończenia ścian i podłóg w łazience proponuje najlepszej jakości płytki STN Tarima Roble 23X120 oraz Ibero Artwood Ribbon Natural Rec-Bis 60×120. Płytki drewnopodobne, bez względu na to jaki rodzaj drewna imitują, dodają wnętrzu niesamowitej przytulności. Dzięki nim możemy z łatwością urządzić w swojej łazience domowe spa, w którym będziemy mogli oddawać się relaksowi po ciężkim dniu.

Nasze inspiracje

Jeżeli chcesz stworzyć łazienkę marzeń, to oferta sklepu Eurołazienki jest idealna dla Ciebie! Znajdziesz u nas przepiękne płytki drewnopodobne włoskich i hiszpańskich producentów, jak Rondine Woodie Beige 7.5×45 czy STN Meranti Roble 24X95. Natomiast jeżeli poszukujesz nowoczesnych, loftowych płytek ceramicznych imitujących naturalne cegły, to z pewnością przypadną do Twojego gustu płytki Rondine Tribeca Old Red oraz London Sunset Brick, które idealnie łączą się nie tylko z drewnem naturalnym, ale także z drewnopodobnymi płytkami ceramicznymi.