//Gdzie idealnie sprawdzi się mozaika kamienna?
Gdzie idealnie sprawdzi się mozaika kamienna?

Gdzie idealnie sprawdzi się mozaika kamienna?

Wiele osób szuka ciekawych i oryginalnych sposobów na wykończenie wnętrza. Niestety ściany pomalowane na jeden kolor już nie wystarczają i również w ich wykończeniu szuka się czegoś niespotykanego oraz wyjątkowego niezależnie od pomieszczenia. Dobrym wyborem mogą być mozaiki ścienne, które sprawdzą się nie tylko w łazience, ale także w salonie czy w kuchni. Do wyboru mamy bardzo wiele materiałów, nie tylko ceramiczne płytki ścienne, ale również te kamienne, które występują w formie małych kwadracików połączonych ze sobą.

Mozaiki kamienne do salonu

Nie ma chyba lepszego pomieszczenia do zastosowania mozaiki jak salon. W tym pomieszczeniu będzie prezentowała się niezwykle oryginalnie. Tym bardziej, że salon jest reprezentatywnym miejscem każdego domu bądź mieszkania. Musi zatem wyglądać wyjątkowo. Świetnym pomysłem jest na przykład obłożenie kominka mozaiką z kamieni o nieregularnych kształtach. Idealnie, jeśli wykorzysta się do tego mozaikę z naturalnych kamieni jakimi są marmur, trawertyn czy otoczak. W salonie warto także zastanowić się nad zastosowaniem w salonie mozaiki z elementami trójwymiarowymi.

Wzbogacenie stylistyki kuchni mozaiką kamienną

Również do częściowo wykończonych wnętrz możemy wybrać mozaiki ścienne. Te płytki ścienne w domu wykorzystywane są najczęściej w łazience, jednak obecnie znajdziemy bardzo dużo ciekawych i dekoracyjnych modeli, które jednocześnie są odporne na działanie wilgoci. Takie jest właśnie mozaika Dunin B&W Granite Black Octagon, ponieważ jest ona mozaiką kamienną, granitową oraz szkliwioną, która idealnie sprawdzi się w kuchni w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Możemy zaadaptować ją zamiast płyty szklanej w przestrzeni pomiędzy górnymi i dolnymi szafkami. Ta mozaika ścienna może stanowić również dopełnienie kuchni w stylu glamour. Pamiętajmy jednak, że wybierając czarne szafki na wysoki połysk trzeba aranżację ożywić poprzez dodanie jaśniejszego, a w przypadku stylistyki glamour także ozdobnego elementu tutaj idealnie sprawdzi się mozaika Dunin B&W Granite Octagon 100.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się ze szczegółową ofertą na naszej stronie.