//Gdzie możemy wykorzystać płytki rektyfikowane?
Gdzie możemy wykorzystać płytki rektyfikowane?

Gdzie możemy wykorzystać płytki rektyfikowane?

Płytki ceramiczne zdecydowanie są najpopularniejszym rozwiązaniem w zakresie wykończenia podłóg oraz ścian w kuchni, łazience, ale także innych pomieszczeniach. Dostępne w sklepach oraz marketach budowlanych, natomiast produkty różnią się zarówno wyglądem, jak i rozmiarem, ale także sposobem obróbki. Alternatywą dla zwykłych płytek ceramicznych, które nie zawsze mają doskonale identyczne wymiary czy kształty, są oczywiście płytki rektyfikowane. Czym różnią się płytki rektyfikowane od zwykłych płytek ceramicznych?

Co znaczy, że płytki są rektyfikowane?

Podczas prac wykończeniowych wiele z nas stawia na płytki ceramiczne. Kładzione są one zarówno na ścianach, jak i na podłodze. Szczególnie dobrze sprawdzą się w pomieszczeniach o bardzo dużej wilgotności, ale również tam, gdzie ryzyko zabrudzenia jest spore, czyli w każdej kuchni czy łazience. Na rynku dostępne są płytki ceramiczne kalibrowane oraz płytki rektyfikowane. Te drugie ogromnie zyskują na popularności, pomimo tego, że ich cena jest nieco wyższa niż płytek kalibrowanych. Pośród zalet, które wylicza dla płytek rektyfikowanych znajduje się oczywiście niesamowity efekt dekoracyjny.

Kiedy warto zdecydować się na płytki rektyfikowane?

Płytki rektyfikowane do łazienki bądź kuchni dzięki ostrym kątom dają jednolity efekt. Pozwala to uzyskać nam wyjątkowo wykończone pomieszczenia w postaci równej oraz płaskiej powierzchni, a wąskie fugi między płytkami są całkowicie niewidoczne. Płytki te świetnie prezentują się we wnętrzach, w którym wykorzystany został np. kamień dekoracyjny oraz spieki kwarcowe. W tak wykończonym wnętrzu można odpowiednio wykorzystać mozaikę metalizowaną Dune Multishapes Silver oraz płytki patchworkowe jak Naxos Fresco Regio Nat. Rett. 60×120 i inne dekoracyjne, oryginalne rozwiązania. Natomiast do całościowego wykończenia łazienki lub kuchni przy użyciu płytek rektyfikowanych z całą pewnością możemy użyć płytki hiszpańskiego producenta Arcana, seria Stracciatella idealnie wpisuje się w nowoczesne i designerskie aranżacje.

Nasze inspiracje

Sklep Eurołazienki do nowoczesnego wykończenia każdego wnętrza poleca płytki rektyfikowane znanych i cenionych producentów Sterenissima, seria Costruire Metallo Bianco oraz Nero. Są to płytki rektyfikowane metalizowane płytki gresowe, które idealnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu zarówno w kuchni, jadalni, łazience oraz na tarasie. Wygląd oraz kolor tych płytek optycznie powiększy pomieszczenie i nada mu bardzo designerskiego wyglądu. Doskonałym wyborem będzie również Impronta Shale Moon Nat. Rett. 60×120, są to matowe płytki rektyfikowane najwyższej, włoskiej jakości. Można je kłaść na podłogi oraz ściany, jak i również na zewnątrz, ponieważ są mrozoodporne. Barwa tych doskonałych płytek zapewni łatwość w utrzymaniu czystości oraz nada pomieszczeniom bardzo nowoczesny styl.