//Jak dobrać kolor płytek do mebli kuchennych?
Jak dobrać kolor płytek do mebli kuchennych?

Jak dobrać kolor płytek do mebli kuchennych?

Kuchnia to miejsce, w którym pojawiamy się kilka razy dziennie. Jej wygląd powinien być dla nas tak samo ważny jak jej funkcjonalność. Płytki muszą się nam podobać, lecz powinny także zapewniać powierzchni ochronę przed wilgocią czy wysoką temperaturą. Jak zatem wybrać idelane płytki?

Płytki naścienne

Dobierając płytki do naszej kuchni warto zastanowić się, jak wybrany przez nas model będzie prezentował się razem z pozostałymi elementami wyposażenia kuchni. Wybór przede wszystkim zależy od naszego gustu, wiele osób lubi łączyć pasujące ze sobą kolory tak, aby tworzyły jednolitą całość, a niektórzy preferują kontrast. Dobrym wyborem do jasnej kuchni są ciemne płytki – oryginalnym pomysłem będą płytki o kolorze czarnym, bordowym lub ciemno zielonym. Jednak warto wiedzieć, że dzięki nim nasze wnętrze stanie się ciemniejsze. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza kuchnia była jasna, to powinniśmy wybrać płytki, które odbijają światło. Tutaj warto zainteresować się płytkami o kolorze białym, beżowym, różowym lub błękitnym.

Płytki Cifre Ceramica Metal Silver Matt

Płytki podłogowe

Jeżeli chodzi o płytki podłogowe to istnieje pewna zasada, która może pomóc nam w ich wyborze. Płytki podłogowe powinny być delikatnie ciemniejsze od koloru ścian. Nie jest to oczywiście reguła, która musi być zawsze stosowana, ponieważ ściana ciemniejsza od płytek podłogowych może wyglądać bardzo oryginalnie. Pamiętajmy również, aby kolor płytek podłogowych nie odbiegał za bardzo od koloru mebli i płytek naściennych. Ważnym elementem jest także styl naszej kuchni. Do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym lepiej postawić na kontrast, a przy stylu tradycyjnym lub staroświeckim lepiej wybrać kolory podobne do siebie.

Płytki Alfalux Stonequartz Perla Grip

Jednakże, wybór płytek zależy tylko i włącznie od nas i pamiętajmy, że nie musimy stosować się do żadnych zasad. To my będziemy korzystać z kuchni i dlatego powinniśmy ją urządzić zgodnie z naszymi upodobaniami.

Jeśli planujecie zakup płytek warto zapoznać się z ofertą sklepu Eurołazienki. Oferują szeroki wybór płytek ściennych oraz podłogowych.