//Jak dopasować rozmiar płytek do wnętrza łazienki?
Jak dopasować rozmiar płytek do wnętrza łazienki?

Jak dopasować rozmiar płytek do wnętrza łazienki?

Płytki ceramiczne są najchętniej wybieranym materiałem podczas aranżacji łazienek. Choć znajdziemy je także w innych pomieszczeniach, na przykład w kuchni, to właśnie w łazience pokrywają najczęściej wszystkie ściany oraz podłogę. Jak umiejętnie wybrać rozmiar płytek, aby dobrze prezentowały się w naszym pomieszczeniu?

Różne rozmiary płytek

Na rynku znajdziemy bardzo bogatą ofertę płytek ceramicznych, ale pamiętajmy, że bogactwo to nie ogranicza się jedynie do różnorodności wzorów i kolorów płytek, ale również obejmuje zróżnicowanie pod względem wymiarów. Możemy więc zdecydować się na format bardzo mały, czyli tak zwaną mozaikę albo format największy, czyli płytki wielkoformatowe. Pomiędzy tymi produktami, które posiadają tak skrajne wymiary znajdziemy również szeroką ofertę płytek o pośredniej wielkości 30×30 cm czy 45×45 cm. Jak więc podjąć decyzję, które z nich najlepiej sprawdzą się we wnętrzu naszej łazienki?

Płytki FAP Ceramiche Evoque Acciaio Silver Inserto Mix 3

Płytki w małej łazience

W niewielkiej łazience możemy używać płytek każdego rodzaju i nie powinniśmy się kierować stwierdzeniem, że do takiego metrażu pasują wyłącznie płytki niedużych rozmiarów. Oczywiście ich zastosowanie ma swoje zalety. Może wizualnie powiększyć niedużą przestrzeń, pod warunkiem, że wybierzemy podobną w barwie i niekontrastującą z ceramiką fugę. Nie oznacza to jednak, że musimy koniecznie zrezygnować z płytek większych. Te z kolei tworzą na powierzchni ścian lub podłogi jednolitą powierzchnie.

Mozaika Dunin Vitrum Diamond Mix 134

Płytki w przestronnej łazience

W przestronnej łazience także możemy stosować płytki o różnych rozmiarach. Pamiętajmy jednak o tym, że płytki o małym formacie powinny zostać wykończone fugą o zbliżonym kolorze, ponieważ inaczej uzyskamy efekt tak zwanego poszatkowania przestrzeni. Ściany o dużej powierzchni stanowią idealną bazę pod płytki wielkoformatowe, które z całą pewnością wprowadzą do pomieszczenia ład oraz harmonię. W dużych wnętrzach możemy śmiało łączyć różnorodne formaty płytek, dodając na przykład do tych największych maleńką mozaikę.

W sklepie Eurołazienki znajdziecie płytki ceramiczne w różnych formatach, kolorach oraz wzorach. Każdy znajdzie idealne płytki dla swojego wnętrza. Zapraszamy.