Jak urządzić długą i wąską łazienkę?

Jak urządzić długą i wąską łazienkę?

Każdemu marzy się łazienka na planie kwadratu, nie tylko duża, ale i wyjątkowo podatna na wszelkie zmiany jej wystroju. Niestety, bardzo często nie mamy tyle szczęścia. Szczególnie wymagające są łazienki nie tylko wąskie, ale również długie. Ich aranżacja stanowi spore wyzwanie, nawet w tym przypadku możliwe jest jednak stworzenie wygodnego i funkcjonalnego wnętrza. Jak to zrobić? Sposobów jest co najmniej kilka.

Po pierwsze – kabina prysznicowa zamiast wanny

Wanna zmieści się w każdej łazience, nie ma więc przeciwwskazań do tego, aby umieścić ją w pomieszczeniu, które jest wąskie i długie. Niestety, takie rozwiązanie może zabrać zbyt dużo miejsca. Znacznie lepszą opcją wydaje się, w związku z tym, postawienie na kabinę prysznicową. Jeśli nie chcemy całkowicie rezygnować z komfortu, jaki zapewnia nam wanna, z pewnością dobrym pomysłem okaże się inwestycja w kabinę z brodzikiem.

Po drugie – lustra

Długie i wąskie łazienki mogą sprawiać wrażenie przestrzeni, w których będzie nam dość ciasno. Na szczęście, także ten problem nie jest wcale trudny do wyeliminowania. Pomocne okażą się lustra. Im jest ich więcej, tym lepiej, szczególnie ciekawy efekt dają przy tym te, które umieszcza się na sąsiadujących ze sobą ścianach tak, aby tworzyły kształt zbliżony do litery „L”.

Po trzecie – podwieszana ceramika łazienkowa

Choć to stojące sedesy i zlewy są zwykle naszym pierwszym wyborem, w długiej i wąskiej łazience mogą sprawiać przytłaczające wrażenie. Nie ma możliwości wyeliminowania ceramiki łazienkowej w całości, warto jednak postawić na jej podwieszaną wersję. Modele podwieszane nie należą wcale do tych, z których korzysta się trudniej, a ich ogromną zaletą jest to, że nadają pomieszczeniu lekkości.

Po czwarte – sprzęty tylko po jednej stronie łazienki

Gdy łazienka jest wąska, ustawianie kolejnych sprzętów naprzeciw siebie zmienia ją w labirynt, który jest trudny do pokonania. Jeśli więc chcemy optycznie ją powiększyć, zdecydujemy się na umiejscowienie ich po jednej tylko stronie. Ułatwi nam to poruszanie się po pomieszczeniu, jeśli zaś po drugiej jego stronie zagoszczą lustra, będziemy mieć wrażenie, że jest ono optycznie nieco szersze.

Po piąte – wybierz jasne płytki

Wybierając płytki do wąskiej łazienki warto postawić na jasne modele z połyskową powierzchnią. Dzięki nim optycznie powiększymy oraz rozjaśnimy wnętrze. Szeroki wybór płytek oraz armatury i innych elementów wyposażenia do łazienki znajdziecie w ofercie sklepu Eurołazienki.pl.