//Jak urządzić łazienkę dla singla?
Jak urządzić łazienkę dla singla?

Jak urządzić łazienkę dla singla?

Młody człowiek wkraczający w dorosłość – zwłaszcza gdy jest singlem – w większości przypadków decyduje się na stosunkowo małe mieszkanie, w którym łazienka charakteryzuje się małym metrażem. W takiej sytuacji każdy z nich szuka rozwiązań, które pozwolą w praktyczny sposób zagospodarować tak małą przestrzeń. I tu pojawia się dylemat – jak urządzić łazienkę dla singla? Oto kilka rad.

Wanna czy prysznic?

Jednym z podstawowych dylematów w zakresie urządzania łazienki dla singla jest wybór pomiędzy wanną a prysznicem. Tutaj liczą się nie tylko możliwości metrażowe, ale także indywidualne potrzeby i upodobania. Jeżeli singiel dysponuje w łazience odpowiednią ilością miejsca, to dobrym rozwiązaniem jest niewielka wanna dopasowana do długości ściany lub wnęki (o ile taka występuje). Obecnie wielu producentów armatury łazienkowej posiada wanny o różnorodnych wymiarach i kształtach, które można dopasować nawet do niewielkich powierzchni. Przykładem jest sklep eurolazienki.pl,w którym każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Rozwiązaniem zapewniającym nieco prywatności jest zamontowanie parawanu oddzielającego wannę od reszty łazienki.

 Kabina prysznicowa półokrągła Huppe Ena

Natomiast w przypadku bardzo ograniczonej przestrzeni jedyną możliwością jest zamontowanie kabiny prysznicowej. Tutaj podstawowym kryterium są wymiary pomieszczenia – im są one mniejsze, tym mniejszy prysznic należy wybrać. Dobrym rozwiązaniem w małych łazienkach są kabiny narożne lub półokrągłe.

Wanna prostokątna Pryzmat SLIM

Strefa przechowywania

Inną ważną kwestią w urządzaniu łazienki dla singla jest zorganizowanie strefy przechowywania. W przypadku osoby mieszkającej w pojedynkę nie musi ona być zbyt duża. W tym przypadku wystarczy kilka niewielkich mebli służących do schowania podstawowych rzeczy (na przykład szafka podumywalkowa i kontener, który można przenieść w inne miejsce). Istotne w przypadku singla jest także to, iż można kierować się indywidualnymi upodobaniami. Sklep eurolazienki.pl posiada wiele ciekawych rozwiązań, którymi warto się zainspirować.

Urządzanie łazienki dla singla może być bardzo inspirujące. Wystarczy kilka ciekawych rozwiązań, aby uzyskać funkcjonalną, praktyczną i ładną przestrzeń.