//Jak urządzić loft?
Jak urządzić loft?

Jak urządzić loft?

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się mieszkania urządzone w stylu industrialnym. Coraz więcej osób decyduje się na urządzanie loftu, stąd zdecydowanie warto poświęcić temu zagadnieniu więcej uwagi. Jeśli chcemy podjąć się tego trudnego zadania, jakim jest urządzanie loftu właśnie, warto dowiedzieć się o tego typu wnętrzach nieco więcej – postaramy się pokrótce przybliżyć ten styl.

Co to jest loft?

Lofty to mieszkania, które urządzone są w dawnych i nieużywanych już pomieszczeniach poprzemysłowych. Są to wysokie, otwarte pomieszczenia o dużej powierzchni, w których do wykańczania najczęściej wykorzystywany jest styl industrialny lub styl przemysłowy. Istnieje jednak kilka trików wnętrzarskich, dzięki którym można stworzyć wnętrze w stylu loftowym, nawet wtedy, gdy jesteśmy posiadaczami mieszkania w bloku lub kamienicy. Kluczem jest pozbycie się możliwie jak największej ilości ścianek działowych i stworzenie dużej, otwartej przestrzeni.

Płytki Novabell Overland Grigio OVD 12RT

Styl industrialny, czyli jaki?

Styl industrialny lub też styl przemysłowy powstał w latach 50. ubiegłego wieku, po to, aby wykorzystać pomieszczenia, w których wcześniej znajdowały się fabryki. O ile wtedy taki styl był przymusem, tak teraz jest jednym z najchętniej wykorzystywanych w aranżacji wnętrz. Styl industrialny jest wręcz stworzony dla osób, które cenią sobie luksusowe wnętrza, które doskonale podkreślają ich indywidualny styl i charakter. Styl przemysłowy charakteryzuje się dużymi oknami, dużą ilością metalowych lamp i nie za dużą ilością dodatków i dekoracji. Styl industrialny to także duża, otwarta przestrzeń utrzymana w odcieniach bieli i szarości.

Urządzanie loftu- od czego zacząć?

Urządzanie loftu powinniśmy rozpocząć od dobrania odpowiedniej palety barw, która będzie spójna. W lofcie świetnie sprawdzą się kafelki utrzymane w odcieniach szarości, takie jak Novabell Twist. Doskonałym wyborem będzie także linia płytek Novabell Overland, która idealnie imituje naturalny beton, dzięki czemu pasuje do dużych, nieco surowych wnętrz. Co więcej, podkreślają one oryginalny charakter pomieszczenia. Zdecydowanie warte uwagi w opisywanym stylu, są także płytki Rondine.
Urządzanie loftu to także pewne, konkretne rozwiązania architektoniczne, takie jak otworzenie kuchni na salon. Dzięki temu otrzymamy dużą, niczym nieograniczoną przestrzeń. Aby stworzyć z niej spójną całość, trzeba odpowiednio zestawić ze sobą płytki do salonu oraz płytki kuchenne. Trzeba pamiętać o tym, aby płytki podłogowe były wykonane z najlepszych materiałów, po to, by były trwałe i odporne na ewentualne uszkodzenia.

Płytki Rondine Vintage Brune Chevron VNTG J86582

Dekoracje w lofcie

Jak zostało wcześniej wspomniane, styl industrialny charakteryzuje się niezbyt dużą ilością dekoracji. W tej roli świetnie sprawdzają się różnego rodzaju mozaiki szklane lub mozaiki ceramiczne, a szczególnie mozaiki kamienne i mozaiki metalowe, które są bardzo dekoracyjne, a jednocześnie podkreślają surowy klimat loftu. Warto także rozważyć płytki Aparici Carpet Vestige.
Osoby, które są w trakcie remontowania i wykańczania swojego mieszkania, zachęcamy także do zapoznania się z naszą bogatą ofertą płytek łazienkowych.