//Jak urządzić małą łazienkę?
Jak urządzić małą łazienkę?

Jak urządzić małą łazienkę?

Urządzenie łazienki, szczególnie tej o niewielkiej powierzchni, jest niełatwym zadaniem i często stwarza problemy. Jednak ograniczona ilość miejsca nie oznacza, że domownicy muszą rezygnować z komfortu użytkowania oraz funkcjonalności. Doradzamy, jak wyposażyć taką łazienkę oraz na co zwrócić uwagę, aby była wygodna i praktyczna.

Funkcjonalny projekt

W pierwszej kolejności warto wybrać wyposażenie oraz sprzęt jaki planujemy umieścić w łazience oraz zastanowić się nad jego położeniem. W małej łazience warto postawić na funkcjonalność i zrezygnować ze zbędnych elementów. Doradzamy, aby wybrać wyposażenie, które nie zajmuje dużo miejsca – wąska pralkę, meble łazienkowe niewielkich gabarytów oraz podwieszane urządzenia sanitarne, aby nie zabierać miejsca na podłodze.

Zdecyduj się na kabinę prysznicową

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem w małej łazience jest kabina prysznicowa walk-in. Jest to kabina, która składa się z dużych tafli szkła bez ruchomych elementów czy drzwi. Może być zbudowana z jednej, dwóch, lub też trzech tafli czystego szkła, co sprawia że idealnie wkomponuje się w wystrój każdej łazienki. Dodatkową zaletą jest fakt, że optycznie praktycznie nie zajmuje miejsca, więc kabina walk-in jest wręcz stworzona dla małej łazienki.

Huppe kabina narożna Design Pure

Z kolei fani wanien, nie muszą martwić się, że w małej łazience nie znajdzie się na nią miejsca. Ponieważ obecnie dostępne są na rynku kabiny prysznicowe z głębokim brodzikiem, które pozwolą na napuszczenie wody. Warto wybrać model z przezroczystymi drzwiami oraz ścianami, ponieważ nie pomniejszy przestrzeni.

Porządek musi być

W łazience o niedużej ilości miejsca nie można pozwolić sobie na bałagan. Wszystkie akcesoria powinny mieć swoje konkretne miejsce. W tym przypadku lepiej sprawdzą się zamknięte szafki łazienkowe, ponieważ ich zawartość nie będzie rzucać się w oczy. W małej łazience obowiązuje zasada, im mniej tym lepiej.

Optyczne powiększenie

Przede wszystkim użytkownicy małych łazienek muszą zrezygnować z ciemnych kolorów oraz dużych płytek (przycinanie dużych płytek, może spowodować wizualne pomniejszenie przestrzeni). Jasne kolory, odpowiednie oświetlenie oraz lustro to klucz do sukcesu – są to elementy, które optycznie powiększą łazienkową przestrzeń.

Płytki łazienkowe – Emigres Mosaic Gris

Wyposażenie do małej łazienki

Jeśli planujesz zakup wyposażenia do łazienki o niewielkich gabarytach zapraszamy do naszego sklepu eurolazienki.pl. Nasi konsultanci chętnie pomogą w wyborze wszystkich niezbędnych elementów.