//Jak wybrać armaturę do łazienki w stylu glamour?
Jak wybrać armaturę do łazienki w stylu glamour?

Jak wybrać armaturę do łazienki w stylu glamour?

Jak zaaranżować łazienkę w stylu glamour? Styl glamour coraz częściej jest spotykany w wystroju wnętrz domów oraz mieszkań. W ten wyjątkowy sposób można urządzić bardzo praktycznie każde pomieszczenie. Łazienka również może być glamour. Urządzenie jej w ten sposób jest możliwe dzięki ogromnej dostępności materiałów dekoracyjnych oraz urządzeń. Producenci płytek, ceramiki oraz armatury łazienkowej posiadają w swojej ofercie wiele artykułów, które idealnie skomponują się z tym właśnie stylem.

Ape Wonder Blanco

Czym charakteryzuje się styl glamour?

Styl glamour to bardzo eleganckie wnętrza, które są pełne blasku oraz refleksów światła mieniącego się w błyszczących dodatkach. Uzyskanie takiego efektu jest możliwe, dzięki zastosowaniu takich elementów wyposażenia jak na przykład oświetlenie z kryształami, zdobione ramy w złotym lub srebrnym kolorze, połyskująca armatura oraz liczne dodatki. W złotych czy srebrnych ramach powinny być oprawione lustra. Ten styl to połączenie nowoczesnego designu z klasyką. Dlatego w łazience obok nowocześnie zaprojektowanej wanny, może się znaleźć siedzisko obite pikowanym, aksamitnym materiałem, czy konsola pod umywalkę z ozdobnie rzeźbionymi nogami w stylu Ludwik XVI. Takie na pierwszy rzut oka niepasujące do siebie elementy oraz materiały zestawione w umiejętny sposób, pozwalają uzyskać bardzo stylowe i intrygujące pomieszczenia.

Emil Tele Di Marmo Revolution Acanto Blu Ande Full Lapp. Ret. EHAV

Jak wybrać armaturę do aranżacji glmour?

Armatura łazienkowa swoim wyglądem powinna przede wszystkim podkreślać styl pomieszczenia. Baterie umywalkowe oraz wannowe to bardzo ważny element w stylizacji łazienki, która ma być glamour. Może ona być prosta w swojej formie, czym idealnie nawiąże do nowoczesności lub wręcz przeciwnie, może nawiązywać do historycznych stylów. Taka bateria ma ozdobne kurki czy tłoczenia. Do stylu glamour będą pasować zarówno baterie jedno bądź dwuuchwytowe. Tym, co czyni baterię odpowiednią do aranżacji glamour, będzie jej wykończenie. Bowiem powinno być błyszczące, chromowane, złote czy miedziane. Producenci armatury, tacy jak na przykład Giulini Giovanni, którego znajdziecie w ofercie sklepu Eurołazienki oferują swoim klientom baterie z serii Harmony, które idealnie odnajdą się zarówno w stylu retro, jak i glamour.

Jeśli jesteś zainteresowany, to zpoznaj się z nasza ofertą na wyposażenie łazienkowe.