//Jak wykończyć zewnętrzne posadzki na schodach i tarasach?
Jak wykończyć zewnętrzne posadzki na schodach i tarasach?

Jak wykończyć zewnętrzne posadzki na schodach i tarasach?

Wykończenie tarasu to nie małe i proste wyzwanie. Musimy tutaj zachować odpowiedni balans funkcjonalności, wytrzymałości oraz pięknego wyglądu. To cechy, które decydują nie tylko o ostatecznym wyglądzie naszego tarasu, ale także gwarantują długie i bezproblemowe korzystanie z niego przez wiele lat. Obecnie znajdziemy rozwiązania, które łączą w sobie wszystkie te aspekty oraz pozwalają na stworzenie interesujących, jak i odpornych na niekorzystne warunki powierzchni. Należą do nich płytki tarasowe ceramiczne, które mają grubość 2 cm. Idealnie nadają się do układania na tarasach.

Płytki Impronta Shale Sand

Tarasowe płytki ceramiczne

Taras może być całkowicie odsłonięty bądź możemy go osłonić dzięki zadaszeniom ogrodowym. Może być zrównany z poziomem ziemi lub umieszczony na podwyższeniu. Płytki tarasowe 2 cm możemy wykorzystać w każdej z tych opcji. Jest to gres mrozoodporny o bardzo dobrych parametrach technicznych: niskiej nasiąkliwości wodnej, odporności na ścieranie, wysokiej antypoślizgowości (R11), ale także podwyższonej wytrzymałości na zginanie oraz łamanie. Te wszystkie ważne właściwości płytek tarasowych zamknięte są w nieograniczonych możliwościach wzorniczych. Jak wykończyć taras, by nabrał klasycznej elegancji czy nowoczesnego charakteru? Idealnie sprawdzą się tutaj płytki tarasowe drewnopodobne, ponieważ drewno zawsze nadaje gustownego oraz przytulnego charakteru w miejscach, w których zostało użyte. Zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych aranżacji idealnie pasować będzie motyw i struktura naturalnego drewna. Natomiast, jeżeli zależy nam na uzyskaniu minimalistycznego stylu, to bardzo dobrym rozwiązaniem będą płytki tarasowe, które pięknie imitują kamień czy beton.

Płytki Impronta Shale Greige

Nowoczesny taras wentylowany

Nowoczesny taras to miejsce, w którym każde płytki ceramiczne z pewnością się odnajdą. Mogą one być stosowane na przykład w technologii tarasów wentylowanych, czyli na stabilnym podłożu oraz specjalnych wspornikach, do których są mocowane. Jeżeli chcemy wykonać taras wentylowany, to musimy zaopatrzyć się w odpowiednie materiały, które zakupimy w sklepie Eurołazienki. W ofercie sklepu Eurołazienki znajdziemy wszystkie potrzebne elementy, które są potrzebne do tego, aby wykonać taras na wspornikach. Produkty oferowane przez sklep Eurołazienki cechują się bardzo wysoką jakością wykonania z materiałów odpornych na korozję oraz działanie warunków atmosferycznych.