//Jak wykorzystać płytki tarasowe w ogrodzie lub na tarasie – kilka inspiracji
Jak wykorzystać płytki tarasowe w ogrodzie lub na tarasie - kilka inspiracji

Jak wykorzystać płytki tarasowe w ogrodzie lub na tarasie – kilka inspiracji

Przydomowy ogród lub taras to świetne miejsce na odpoczynek i relaks. Dlatego warto zadbać o odpowiednią aranżację tych miejsc. Tutaj doskonale sprawdzą się płytki tarasowe, które z powodzeniem można wykorzystać w obu tych miejscach. Duży wybór takich płytek jest dostępny w sklepie eurolazienki.pl, z którego warto czerpać inspiracje. Jak można wykorzystać płytki tarasowe? Oto kilka propozycji.

Taras i ogród w stylu naturalnym

Ciekawym pomysłem na zaaranżowanie tarasu lub ogrodu jest sięgniecie po rozwiązania, które w dużym stopniu przypominają naturę. W tym przypadku doskonale sprawdzą się płyty w subtelnej kolorystyce – takiej jak szarość, beż czy jasny brąz. Jednocześnie warto tutaj wybierać płyty z minimalną fugą, co dodatkowo podkreśli naturalność tarasu lub ogrodu. Doskonałym uzupełnieniem takich płytek jest różnorodna roślinność (na przykład pnący bluszcz, kępki mchu czy różnorodne rośliny doniczkowe), która doskonale współgra z naturalnym charakterem płyt. W tak zaaranżowanej przestrzeni nie może też zabraknąć wygodnych mebli – na przykład leżaka, hamaka lub małej sofy.

Płytki Aleluia Concrete Fuse

Taras i ogród w minimalistycznym stylu

Innym pomysłem na wykorzystanie płyt tarasowych na tarasie lub w ogrodzie jest stworzenie przestrzeni w stylu minimalistycznym. W tym przypadku warto wybrać płyty o naturalnym zabarwieniu, z minimalistyczną ilością ozdobników. Tutaj sprawdzą się płyty o naturalnym barwach, które można uzupełnić delikatną roślinnością. Doskonałym uzupełnieniem takiej aranżacji jest niewielkie siedzisko i mały stolik.

Płytki Provenza W-Age Heartwood Beige Lucidato

A może powiew wakacyjnego kurortu?

Ciekawym i oryginalnym rozwiązaniem w aranżacji ogrodu i tarasu jest wykorzystanie klimatu wakacyjnego kurortu. W celu osiągnięcia takiego efektu warto sięgnąć po płyty o naturalnych odcieniach, z wyraźnie zaznaczoną fakturą skał – na przykład granitu, marmuru lub piaskowca. Tutaj doskonale pasuje bujna roślinność, przypominająca egzotyczne zakątki świata. Obowiązkowym uzupełnieniem są komfortowe leżaki i wygodny stolik, na którym można postawić napoje i przekąski. Taki taras lub ogród to namiastka wakacji.

Płytki Cotto Petrus Emotion Blanco

Ogród lub taras do doskonałe miejsce zarówno do relaksu, jak i towarzyskich spotkań. Jednak, aby czuć się w tych miejscach dobrze, to warto zadbać o ich właściwą aranżację. Podstawą są odpowiednie płytki tarasowe, które – w zależności od rodzaju – nadadzą tym miejscom wyjątkowego charakteru. Szeroki wybór płytek tarasowych jest dostępny w sklepie eurolazienki.pl.