//Jak zaaranżować kuchnię przy użyciu płytek 3D?
Jak zaaranżować kuchnię przy użyciu płytek 3D?

Jak zaaranżować kuchnię przy użyciu płytek 3D?

Jednym z największym trendów, jeżeli chodzi o aranżacje wnętrz, są płytki 3D, czyli takie, które posiadają trójwymiarową fakturę. Ich zdecydowanie największą zaletą jest to, że wprowadzają do naszych czterech kątów nutę nonszalancji oraz oczywiście nowoczesnej elegancji. Projektanci wnętrz coraz chętniej po nie sięgają i bardzo często wykorzystują je w aranżacjach łazienek oraz kuchni.

Dune Rain

Płytki 3D w jakim wnętrzu sprawdzą się najlepiej?

Płytki 3D największe zastosowanie mają w łazienkach, ale można spotkać je także w kuchni. Wynika to z ich właściwości, dzięki którym możemy cieszyć się przepięknym wykończeniem ścian przez wiele lat, ponieważ niestraszny im charakterystyczny mikroklimat panujący w tych właśnie pomieszczeniach. Omawiana ceramika ze względu na swoją nierówną fakturę nadaje się do położenia jedynie na ściany i wyłącznie od nas zależy, czy zdecydujemy się nią pokryć całość, czy tylko wyróżnimy wybrane obszary. Płytki 3D ułożone na fragmentach ścian stworzą nieszablonową kompozycję, a jednocześnie zaakcentują wyznaczone strefy, na przykład ścianę nad blatem w kuchni. Natomiast jeśli chodzi o styl wnętrza, to pasują one praktycznie do każdej estetyki, jednak najlepiej sprawdzą się nowoczesnych, ponieważ doskonale je dopełniają.

Dune Charm

Jaki efekt wywołują płytki 3D?

Klasyczne płytki ceramiczne są dostępne w bardzo wielu kształtach, kolorach czy wzorach, a estetyce wielu z nich bardzo trudno się oprzeć, natomiast płytki 3D zapewniają niepowtarzalne doznania przede wszystkim wizualne. Decyduje o tym ich przestrzenna trójwymiarowa forma, ponieważ płytki 3D wyróżniają się unikatowymi tłoczeniami, wklęsłymi oraz wypukłymi elementami, a ich oryginalna struktura idealnie uwydatnia światło. Z trójwymiarowych płytek stworzymy niebanalną kompozycję, która zwróci uwagę w wyszukany sposób. Tego typu płytki wspaniale dopełniają aranżację łazienek oraz kuchni, gdzie konieczne jest zastosowanie wodoodpornych materiałów.

Dune Shapes Kioto Sliver

Nasze inspiracje

Eurołazienki polecają płytki 3D hiszpańskiego producenta DUNE. Producent ten w swojej bogatej ofercie posiada kwadratowe płytki trójwymiarowe Shapes Multishapes o wymiarach 25×25 cm. Modele są dostępne w wersji matowej, jak i połyskowej w kolorach: szarym, biały, brązowy oraz czarnym.