//Jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią?
Jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią?

Jak zabezpieczyć meble łazienkowe przed wilgocią?

Meble łazienkowe stale narażone są na wilgoć oraz wysoką temperaturę. Urządzając łazienkę warto wybrać wyposażenie charakteryzujące się wysoką odpornością na te czynniki.

Wielu producentów mebli łazienkowy wykonuje je z materiałów odpornych na wilgoć – ze specjalnych płyt pokrytych lakierem lub folią, które tworzą dodatkową warstwę ochronną. Jednak, aby przedłużyć żywotność mebli można je odpowiednio zabezpieczyć. Poznajmy najskuteczniejsze metody.

Zapobieganie

Skutecznym sposobem na zabezpieczenie łazienki przed wilgocią jest zapobieganie jej powstania. Warto zadbać o prawidłową wentylację wnętrza oraz wyposażyć je w pochłaniacze wilgoci. Najbardziej wydajne są modele elektroniczne, które szybko i skutecznie walczą z wilgocią.

Pochłaniacz wilgoci 

Impregnowanie mebli łazienkowych

To czynności, które nie są czasochłonne, a naprawdę skutecznie chronią przed wilgocią. Wystarczy posmarować powierzchnię mebli specjalnym olejem lub środkiem do impregnacji. Impregnację należy wykonywać co najmniej raz w roku, nakładając najpierw jedną, a po kilku minutach drugą warstwę impregnatu.

Wodoodporne farby

Innym również skutecznym sposobem na walkę z wilgocią jest pomalowanie mebli specjalną wodoodporną farbą, która zmieni wygląd mebli oraz odświeży całe wnętrze łazienki. Dodatkową zaletą jest szeroki wybór barw, dzięki czemu nasza łazienka może naprawdę całkowicie zmienić design.

Lakier do drewna

Powierzchnię mebli w łazience można także spryskać lakierem do drewna, który nie tylko ochroni przed wilgocią oraz wysoka temperaturą ale także nada im blasku.