Jaką wannę wybrać do łazienki?

Jaką wannę wybrać do łazienki?

Decyzja o tym, że w naszej łazience znajdzie się wanna, zmusza nas do dokonania także kilku innych wyborów. Wanny są dostępne w sprzedaży w co najmniej kilku rodzajach. Nietrudno jest przy tym domyślić się, że nie każdy będzie się sprawdzać tak samo dobrze. Kiedy warto więc zdecydować się na konkretną opcję?


Wanna wolnostojąca – więcej niż chwila relaksu

Wanna wolnostojąca nie jest propozycją nową, przez lata podchodziliśmy do niej jednak z pewną ostrożnością. Kojarzyła nam się z luksusem i bogactwem, łatwo można było więc dojść do wniosku, że nie jest też rozwiązaniem tanim. Dziś nie jesteśmy już skłonni bezpodstawnie zakładać, że nie znajduje się w zasięgu naszych możliwości finansowych. Nadal jednak mamy świadomość tego, że nie jest ona rozwiązaniem sprawdzającym się w każdym pomieszczeniu. Wanna wolnostojąca wymaga przestrzeni, kojarzy się więc raczej z pokojem kąpielowym, a nie z niewielką łazienką.

Wanna Excellent Wanna prostokątna Pryzmat SLIM

Wanna do zabudowy – elegancko i oszczędnie

Jeśli wanna wolnostojąca nie wchodzi w grę, nie musimy wcale zakładać, że nasza łazienka nie będzie prezentować się ciekawie. Dziś w sprzedaży dostępne są także wanny do zabudowy, a choć prym wiodą wśród nich klasyczne, prostokątne modele, bez trudu znajdziemy także wanny o bardziej fantazyjnych kształtach. W najmniejszych pomieszczeniach najlepszą opcją okaże się, z pewnością, wzmiankowana już wanna prostokątna. Jej kształt umożliwia łatwy montaż, problemów nie generuje też wpasowanie wanny do każdego wnętrza. Co ważne, wanny tego rodzaju mogą być wyprofilowane na wiele sposobów, efekt aranżacyjny bez trudu powiążemy więc z dominującym w tym pomieszczeniu stylem. Idealnym rozwiązaniem będzie wykończenie zabudowy wanny płytkami. Wybierając ich model można postawić na mozaikę lub wyraźne wzory, które będą doskonałą dekoracją wnętrza.

Wanny asymetryczne

Jeśli mamy nieco więcej przestrzeni, a jednocześnie zależy nam na tym, aby łazienka była miejscem nietypowym i zapadającym w pamięć, z pewnością do gustu przypadnie nam wanna asymetryczna. Jej niestandardowy kształt sprawia, że jest idealnym uzupełnieniem nowoczesnego wnętrza. Sprawdza się też w łazienkach o nietypowych kształtkach, w których przestrzeń jest trudna do zagospodarowania.

Planujecie zakup wanny? Zapraszam do sklepu Eurołazienki.pl. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się wanny producenta Excellent, które dostępne są w wielu kształtach oraz rozmiarach.