//Jakie płytki będą idealne do nowoczesnego salonu?
Jakie płytki będą idealne do nowoczesnego salonu?

Jakie płytki będą idealne do nowoczesnego salonu?

Podłoga w salonie to wizytówka każdego domu może ona przyciągać wzrok oraz może zdecydować o charakterze wnętrza. Oferta płytek podłogowych jest bardzo bogata, a wzornictwo coraz ciekawsze. Płytki idealnie sprawdzą się, jeśli w salonie planujemy ogrzewanie podłogowe. Poza tym ułożymy z nich posadzkę praktycznie w każdym stylu!

Saime Kaleido Cenere Lappato

Płytki podłogowe do salonu – jak wybrać?

Zanim podejmiemy decyzję o wyborze konkretnych płytek podłogowych, powinniśmy dowiedzieć się, jaki mamy wybór. Klasycznym produktem wśród płytek podłogowych jest terakota. Na podłogę do salonu najlepiej wybrać terakotę szkliwioną, która jest w bardzo małym stopniu nasiąkliwa niż terakota nieszkliwiona. Zewnętrzna warstwa takich płytek pokrywana jest wówczas powłoką szkliwa o dowolnym wzorze oraz barwie, co powoduje, że ich powierzchnia jest gładka oraz bardzo łatwa w czyszczeniu. Również bardzo popularnym rodzajem płytek podłogowych jest gres. Czym gres różni się od terakoty? Przede wszystkim jest od niej znacznie twardszy oraz bardziej odporny na ścieranie. Występuje on w różnych formach – szkliwionej, nieszkliwionej bądź polerowanej, a także w różnych wzorach, kolorach oraz formatach.

Saime Kaleido Nero Lappato

Salon w stylu nowoczesnym

Jeżeli zastanawiamy się jakie płytki będą idealne do salonu w stylu nowoczesnym, to możemy podpowiedzieć, że jest to idealne miejsce dla polerowanych płytek gresowych w różnych kolorach – od śnieżnobiałych, po ciemnografitowe. Połyskująca powierzchnia to bardzo dobra baza dla aranżacji uwzględniającej komfortowy komplet wypoczynkowy oraz minimalistyczne, jednolite meble. W takim wnętrzu możemy również pokusić się o łączenie płytek w różnych, ale zbliżonych do siebie kolorach – bowiem wymaga to sporej wyobraźni oraz umiejętności dopasowania do takiej podłogi właściwych mebli oraz dodatków. Wyrazisty i minimalistyczny salon uda nam się urządzić, wykańczając podłogę ciemnymi bądź jasnymi jednolitymi płytkami, takimi jak płytki Saime Kaleido Lappato Cenere, Grigio oraz Nero. Są to płytki z półpołyskiem o formacie 29,5×59,5 włoskiego producenta. Dzięki temu, że są to płytki rektyfikowane, wielkoformatowe o jasnym kolorze idealnie stworzą podstawę, aby nasz salon był minimalistyczny.

Saime Kaleido Grigio Lappato

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą szczegółową ofertą na płytki rektyfikowane.