//Jakie płytki wybrać do małej kuchni?
Jakie płytki wybrać do małej kuchni?

Jakie płytki wybrać do małej kuchni?

Im mniejsza kuchenna przestrzeń, tym większej wymaga od nas dyscypliny, konsekwencji oraz pomysłowości w planowaniu i aranżacji. Liczy się praktycznie każdy centymetr kwadratowy zarówno na podłodze, jak i oczywiście na ścianach. Każdy centymetr ma znaczenie, ponieważ urządzenie funkcjonalnej i estetycznej kuchni o małej powierzchni stanowi nie lada wyzwanie.

Saime Chroma Bianco Lappato

Zaprojektuj kuchnię z pomysłem!

Aranżacja małych przestrzeni, jak wspomnieliśmy wcześniej to nie lada wyzwanie. Tym bardziej w przypadku kuchni, ponieważ musi ona nie tylko wyglądać estetycznie, ale również być zaprojektowana w taki sposób, aby była funkcjonalna i wydawała się większa niż jest w rzeczywistości. Taki efekt z całą pewnością uzyskamy uważnie dobierając wszystkie elementy. Również płytki do małej kuchni nie mogą być kupowane przypadkowo. Muszą one charakteryzować się nie tylko wysoką klasą ścieralności, ale także sprawiać, że wnętrze będzie wydawało się dużo bardziej przestronne.

Kolor płytek ma ogromne znaczenie!

Płytki do kuchni, która ma niezbyt duży metraż najlepiej jest wybierać w jasnej, zimnej barwie oraz o błyszczącej powierzchni. Takie połączenie to idealny sposób, aby optyczne powiększyć wnętrze. Natomiast aby całość nie była zbyt monotonna, warto oczywiście dodać elementy ozdobne, które będą współgrać z resztą planowanego wyposażenia – meble, zlewozmywak, bateria czy na przykład dodatkowe półki itp. Dodatkowo, pomiędzy płytki, na przykład w miejscach nad blatem, warto również pomyśleć o wkomponowaniu elementów lustrzanych co dodatkowo powiększy przestrzeń.

HDC Corus Perla

Płytki do kuchni na ścianę i podłogę

Wybierając płytki do kuchni, niezależnie od tego, jakiej jest ona wielkości, należy pamiętać o zwróceniu uwagi na kilka ważnych szczegółów:

• Płytki, które układamy na podłodze powinny być większe od tych, które będą przytwierdzane do ścian, ponieważ taki układ wizualnie jest najkorzystniejszy.

• Płytki do kuchni powinny cechować się bardzo dużą odpornością na uszkodzenia – szczególnie te, które będą układane na podłodze, wysoką klasą ścieralności oraz muszą być łatwe w czyszczeniu.

• Płytki do kuchni posiadają istotny parametr, czyli stopień nasiąkliwości – w kuchni nie powinien on przekraczać 6%.

Saloni Lumina Blanco

Nasze inspiracje!

Ciekawą propozycją płytek ściennych idealnie nadających się do niewielkiej kuchni będą z całą pewnością Saloni Lumina Blanco Brillo. Są to hiszpańskie płytki połyskowe i rektyfikowane o formacie 29,8×89,8 cm. Dzięki rektyfikacji oraz połyskowej strukturze w bardzo dobry sposób powiększą niewielką kuchenną przestrzeń. Z kolei na wykończenie podłóg idealnie nadadzą się płytki włoskiego producenta Saime. Saime Chroma Bianco Lappato są to płytki podłogowe z półpołyskiem więc bardzo dobrze sprawdzą się jako wykończenie podłóg, idealnie skomponują się z nowoczesną aranżacją kuchni.