//Jasne płytki na taras
Jasne płytki na taras

Jasne płytki na taras

Wykończenie tarasu to nie małe wyzwanie, ponieważ trzeba tutaj zachować odpowiedni balans nie tylko funkcjonalności, ale również pięknego wyglądu oraz wytrzymałości. To wszystkie cechy, które decydują nie tylko o końcowym wyglądzie tarasu, ale także gwarantują wieloletnie oraz bezpieczne jego użytkowanie. Są rozwiązania, które idealnie łączą w sobie wszystkie te aspekty i pozwalają na stworzenie olśniewających i odpornych na niesprzyjające warunki pogodowe powierzchni. Należą do nich płytki tarasowe, czyli płytki ceramiczne zewnętrzne, które idealnie nadają się do układania na tarasach.

Płytki gresowe

Płytki gresowe to odmiana ceramiki, która powstaje z kamionki szlachetnej. Surowiec ten jest prasowany pod naciskiem aż 800 kg/cm² oraz wypalany w temperaturze 1200-1300 °C.

Płytki gresowe mają bardzo małą nasiąkliwość – 0,5%, dzięki czemu są niesamowicie odporne na mróz. Parametr mrozoodporności określa się, poddając próbkę tego materiału 100 cyklom zamrażania oraz rozmrażania. Gdy taki test nie poniszczy jej powierzchni, materiał wówczas uznawany jest za mrozoodporny.

Na nawierzchnie zewnętrzne najbardziej polecany jest gres o szorstkiej fakturze, ponieważ mamy świadomość, że płytki takie są również antypoślizgowe. Natomiast co do rozmiaru takich płytek, to idealnie na tarasy nadają się formaty 60×60 cm oraz większe.

Płytki NovaBell Eiche ECH 32RT Natur

Salon połączony z tarasem

Czy płytki tarasowe mogą być łącznikiem, który przedłuża wnętrze naszego domu? Oczywiście, że tak! Użycie tych samych materiałów do wykończenia tarasu, jak i do urządzania wnętrz jest niesamowicie trendy. Idealnym rozwiązaniem na zastosowanie tej metody będą oczywiście płytki tarasowe zewnętrzne, które pozwalają na ich eksploatację w każdych warunkach, natomiast wzornictwo jakie obecnie oferuje nam rynek pozwoli nadać całej aranżacji naturalnego, jednakowego wyglądu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz domu. Pamiętajmy jednak, że warto wybrać kolorystykę, która będzie pasowała do każdej części. Z całą pewnością sprawdzą się piaskowe beże, jaśniejsze kolory, ale również konkretne motywy, na przykład płyty imitujące wzór drewna.
Płytki tarasowe w jasnych kolorach mają wiele zalet, nie nagrzewają się tak szybko oraz intensywnie, a także łatwo je utrzymać w czystości.

Inspirujemy!

Naszą propozycją są płytki gresowe NovaBell Eiche ECH 32RT Natur, które znajdziecie w sklepie Eurołazienki. Są to włoskie płytki rektyfikowane, które idealnie sprawdzą się równocześnie na podłodze, jak i na ścianie. Płytki te są mrozoodporne oraz zalicza się je do wielkoformatowych.

Płytki Saime Kaleido Beige Lappato

Kolejną bardzo interesującą propozycją są płytki Saime Kaleido Beige Lappato, które są płytkami rektyfikowanymi o wymiarach 59,5×59,5 to idealne rozwiązanie dla tych, którzy ogromnie sobie cenią elegancje i jednocześnie bardzo ciekawy styl.

Zapraszam do zapoznania się z ofertą sklepu Eurołazienki Oferujemy wiele modeli płytek tarasowych.