//Kamień i drewno w łazience. Ponadczasowe płytki
kamien drewno lazienka

Kamień i drewno w łazience. Ponadczasowe płytki

Matka Natura od wieków jest źródłem inspiracji artystów, malarzy, rzeźbiarzy, projektantów mody, a także osób aranżujących wnętrza. Wiele osób marzy o tym, aby kuchnię wykończyć blatem z naturalnego kamienia, a na podłodze położyć prawdziwe drewno. Te naturalne materiały niewątpliwie cieszą oczy, jednak nie są praktyczne w codziennym użytkowaniu. Wymagają ogromu pielęgnacji i delikatnego czyszczenia, aby zachowały swoją formę. Na szczęście producenci płytek zadbali o dostarczenie na rynek produktów, które perfekcyjnie imitują materiały pochodzące z natury. Dlaczego warto wykorzystać je w swoim domu? Przekonajmy się!

PONADCZASOWE PIĘKNO

Charakterystyczne żyłki w marmurze czy sęki w drewnie są jak przysłowiowa „mała czarna” – nigdy nie wychodzą z mody. Nic dziwnego, że najlepsze pokoje hotelowe i najdroższe apartamenty są wykończone właśnie tymi deseniami. Bez względu na panujące trendy, wzory rysowane przez Matkę Naturę zawsze są synonimem dobrego smaku i wyszukanego stylu. Kamień zestawiony z drewnem wygląda po prostu szykownie, a nawet minimalistycznie urządzone wnętrze nabiera dzięki nim domowego ciepła, ale też elegancji.

Płytki NovaBell My Space ESP 41 RT Bamboo

NOWOCZESNE PŁYTKI

To ponadczasowe zestawienie jest chętnie wykorzystywane przez osoby, które przeprowadzają remont swojego mieszkania lub domu. Płytki imitujące marmur plus płytki drewnopodobne stały się prawdziwym hitem wśród osób, które chcą urządzić łazienkę lub kuchnię nowocześnie, elegancko i z klasą. Producenci płytek oferują wiele odcieni zarówno płytek „kamiennych”, jak i „drewnianych”. To sprawia, że projektanci wnętrz mają w zasadzie nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o utrzymanie konkretnej stylistyki danego wnętrza. Płytki można dobrać zarówno do projektów nowoczesnych, industrialnych, jak i klasycznych oraz w stylu eko. Płytki imitujące kamień i drewno można stosunkowo łatwo ocieplić wizualnie, dobierając do nich odpowiednie dodatki. Wystarczy kilka drobiazgów, by surowy salon zmienić w przytulny i szykowny pokój gościnny. Płytki drewnopodobne i imitujące kamień dają naprawdę ogromne możliwości aranżacyjne.