//Kolorowe płytki nad blatem w kuchni
Kolorowe płytki nad blatem w kuchni

Kolorowe płytki nad blatem w kuchni

Kuchnia to ważne miejsce w każdym domu. Rodzina spędza w niej wspólny czas podczas szykowaniu posiłków oraz ich spożywaniu, ponieważ w wielu przypadkach to pomieszczenie jest połączone z jadalnią. Co więcej, w nowoczesnym budownictwie kuchnia jest coraz częściej połączona z salonem. Szczególnie w tym przypadku każdy chciałby by pomieszczenie to było reprezentacyjne oraz funkcjonalne. Warto, więc dokładnie przemyśleć aranżacje kuchni i wybrać materiały wykończeniowe, które będą się estetycznie i ciekawie prezentować. Nad blatem w kuchni mogą się znaleźć płytki różnego koloru, ale warto by były jasne i radosne.

Kolorowe płytki w kuchni – zalety i charakterystyka

Kolorowe płytki można wykorzystać zarówno na podłodze, jak i na ścianie w kuchni. Zwykle jednak podłoga jest bardziej stonowana, a z płytkami można nieco bardziej zaszaleć – zwłaszcza nad kuchennym blatem. Takie barwne, wzorzyste rozwiązania mogą się bowiem znaleźć na całej ścianie, ale mogą również trafić na jej fragment. Miejsce nad kuchennym blatem wydaje się do tego wymarzone. Mogą to być płytki błyszczące lub matowe. Barwy wnoszą do wnętrza lepszą energię oraz sprawiają, że przestrzeń będzie się prezentować ładnie i nowocześnie.

Kolorowe płytki w kuchni – co warto wybrać?

Istnieje wiele różnych odmian płytek do kuchni, które zainteresowani mogą wybrać. Różnią się między sobą zarówno wielkością, jak i barwami oraz umieszczonymi na nich wzorami.

Doskonałym pomysłem do nowoczesnych wnętrz jest wybór płytek patchwork. To rodzaj płytek złożonych jak gdyby z rozmaitych części, tworzonych spójną całość. Do wyboru jest między innymi wersja Dune Artisan. To piękne, kolorowe płytki, łączące wiele pozornie niepasujących do siebie motywów. To płytki oryginalne, a jednocześnie klasyczne.

Płytki Dune Artisan

Bardzo ciekawy efekt można uzyskać też we wnętrzach dzięki płytce Dune Mandala. Ma kwadratowy kształt, ale wzór składa się z licznych, kolorowych okręgów. To wspaniałe mandale dla uduchowionych osób.

Płytki Dune Mandala

 

Fani nowoczesnej sztuki czy komiksów dużo bardziej ucieszy się z płytek Dune Andy. Płytka tworzy na ścianie piękną, kolorową mozaikę, obok której na pewno nikt nie przejdzie obojętnie.

Płytki Dune Andy

Zapraszamy do sklepu Eurolazienki po więcej inspiracji.