//Łazienka w stylu skandynawskim
Łazienka w stylu skandynawskim

Łazienka w stylu skandynawskim

Styl skandynawski podbił serca wielu z nas i od kilku lat nieustannie gości w naszych wnętrzach. Funkcjonalna aranżacja wykorzystująca białe, beżowe oraz szare odcienie, w połączeniu z drewnem oraz pastelowymi kolorami, to coraz częstszy widok w wielu łazienkach. Przekonajmy się dlaczego?

Charakterystyka stylu skandynawskiego

  • wykorzystanie jasnych kolorów
  • minimalizm
  • komfort oraz wygoda
  • funkcjonalność wnętrza
  • światło
  • akcenty drewniane

Płytki Saloni Way BLANCO

Kolorystyka

Łazienka w stylu skandynawskim to jasne oraz odpowiednio oświetlone wnętrze, o przytulnym charakterze. W tym wypadku warto postawić na ponadczasowe i uniwersalne rozwiązanie – białe ściany. To kolor, który idealnie współgra z szarością oraz pastelami.

Materiały

Bardzo istotną kwestią są także materiały wykończeniowe. W przypadku stylu skandynawskiego, mile widziane jest drewno nadające łazience ciepłego akcentu. Warto zaznaczyć, że idealnie komponuje się z jasnymi kolorami, tworząc duet idealny. Podłogę można wykończyć płytkami imitującymi drewno, a na ścianach położyć białe kafelki.

Płytki NovaBell My Space ESP 33 RT Cognac

Oświetlenie

Skandynawska łazienka to wnętrze dobrze oświetlone, dzięki czemu wygląda na większe. Oprócz oświetlenia centralnego warto zastosować miejscowe, umieszczone przy strefach, z których najczęściej korzystamy.

Akcesoria oraz dodatki

Nie bez znaczenia są również akcesoria oraz dodatki, które powinny być wykonane z naturalnych materiałów, jak wiklina czy len. Są one niezbędne w każdej łazience, szczególnie tej urządzonej w stylu skandynawskim gdzie ład, porządek i harmonia, decydują o jej funkcjonalności. Warto wyposażyć wnętrze w lustro z drewnianą rama lub dozownik do mydła imitujący drewno. Jeśli chcemy nieco ożywić naszą łazienkę, warto udekorować ją sztuczną rośliną.

Płytki STN Ceramica > TARIMA ROBLE

Skandynawski klimat w ofercie naszego sklepu

Marzysz o łazience w stylu skandynawskim? Zapraszamy po inspiracje do sklepu Eurołazienki. Oferujemy szeroki wybór białych płytek oraz tych imitujących drewno. Sprawdźcie najciekawsze propozycje: Saloni Way BLANCO,  STN Ceramica TARIMA ROBLE, NovaBell My Space ESP 33 RT Cognac.