//Moda na płytki patchwork

Moda na płytki patchwork

Choć patchwork kojarzy się z szyciem, w tej chwili podbija kolejną branżę. Coraz większą popularnością cieszą się płytki patchwork, czyli kafelki przeznaczone czy to do kuchni, czy też do łazienki, wyglądające jak pozszywane z różnych kawałków. Pozornie do siebie nie pasują, jednak tworzą spójną całość. Są utrzymane w jednym stylu i pozwalają na uzyskanie bardzo ciekawego, niebanalnego efektu we wnętrzach. Co warto o nich wiedzieć?

Płytki patchwork – czym dokładnie są?

Określenie „patchwork” odnosi się zwykle do metody szycia, polegającej na zszywaniu ze sobą niewielkich kawałków materiału. Początkowo celem było po prostu wykorzystanie każdego materiału – niepotrzebnych ścinków czy elementów ubrań. Obecnie patchwork przenosi się także do innych branż. Płytki patchwork wyglądają jak ułożone z wielu kawałków innych płytek. Dzięki takiemu zestawieniu można osiągnąć różne ciekawe wzory.

Płytki Impronta Listone D Patchwork Vulcano

Płytki patchwork – charakterystyka

Płytki patchwork nadają się do wielu różnych wnętrz, jednak najczęściej trafiają na ściany w kuchni lub łazience. Mogą zdobić jedynie fragment ściany lub zostać ułożone na całej jej powierzchni. W zależności od upodobań można sięgnąć po płytki o bardziej stonowanej kolorystyce, albo też o żywych barwach. Te pierwsze mogą być zestawiane z kolorowymi dekoracjami. Natomiast te drugie wymagają stonowanych, delikatnych i niewielkich dodatków. Warto pamiętać, że patchwork jest na tyle wyrazisty, że łatwo o uzyskanie wrażenia przesady we wnętrzu, więc lepiej postawić na klasyczne dodatki i dekoracje do ozdobionych nim wnętrz. Chętni znajdą także płytki patchwork przeznaczone na podłogi.

Płytki Impronta Listone D Patchwork Bruma

Płytki patchwork – oferowane produkty

Płytki patchwork zainteresowani znajdą w sklepie Eurołazienki. To płytki o różnych wielkościach, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Mogą być wydłużone, prostokątne, albo składać się z mniejszych kwadratów. Dostępne są płytki barwne, w geometryczne wzory, albo ozdobione podobnymi wzorami płytki biało-czarne, z elementami szarości. Płytki mogą też imitować drewno, a nawet kamień.

Płytki Prissmacer Hidra Patchwork Gris 

Z naszej oferty na uwagę zasługują płytki hiszpańskiego producenta Prissmacer z serii Hidra. Kwadratowe płytki o wymiarach 60×60 cm w dostępne są w dwóch wariantach kolorystycznych – beżowo-biało-pomarańczowym oraz biało- grafitowo- szarym. Posiadają właściwości mrozoodporne, dzięki czemu mogą dekorować nie tylko wnętrza.

Płytki Impronta Listone D Patchwork Canyon

Dużą popularnością cieszą się także prostokątne płytki producenta IMPRONTA Listone D Patchwork o wymiarach 45×90 cm dostępne w trzech barwach – grafitowo-szarym, grafitowo-czarnym oraz brązowym. Wykończone płytkami wnętrze prezentuje się wyjątkowo, a ich cieniowana powierzchnia nadaje im wyjątkowego charakteru.