//Modne płytki do kuchni na ścianę
Modne płytki do kuchni na ścianę

Modne płytki do kuchni na ścianę

Wybór płytek do naszej kuchni to jedna z najtrudniejszych decyzji. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, kolorów czy ich faktur. Jakie płytki powinniśmy wybrać, aby nasza kuchnia była modna?

Płytki drewnopodobne

Motywy natury w wystroju mieszkań nigdy nie wychodzą z mody. Są to ponadczasowe i uniwersalne style, które pasują praktycznie do każdego wyposażenia kuchni. Warto zainteresować się płytkami STN Ceramica Sauco Miel. Są to płytki drewnopodobne stworzone z terakoty z czerwonej glinki. Idealnie wpasują się w styl naszej kuchni dodając eleganckiego klimatu natury.

Płytki Dunin CaratPłytki Dunin Carat

Płytki marmurowe

Kolejnym modnym wyborem będą płytki marmurowe, które są nie tylko niezwykle popularne, lecz również bardzo oryginalne i ciekawe. Możemy dzięki nim stworzyć delikatny kontrast między ścianą a wyposażeniem kuchennym. Dodatkowo płytki marmurowe są odporne na wilgoć oraz nie ulegają uszkodzeniom mechanicznym.

Płytki ceramiczne

Przez to, że płytki ceramiczne można znaleźć w bardzo wielu różnych odcieniach, są bardzo często wybierane na ściany kuchni. Ze względu na ich wiele barw, na pewno znajdziemy coś co będzie pasować do naszego stylu. Dużą popularnością cieszą się ciemne kafle, można dzięki nim stworzyć wyjątkowy kontrast między meblami, a ścianą. Dobrym wyborem zatem będą płytki Dunin Tritone Black, polskiego producenta Dunin, które występują w rozmiarach 7,5×22,7 cm.

Płytki dunin tritone blackPłytki dunin tritone black

Płytki grafitowe

Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza kuchnia została dobrze doświetlona, to warto skorzystać z jasnych płytek grafitowych. Doskonale sprawdzą się one we wnętrzu urządzonym w jasnych kolorach, a nawet bieli. Możemy również eksperymentować z takimi płytkami i dopasować je do różnego koloru mebli, również w ciemnych barwach. Płytki grafitowe są bardzo popularne, ponieważ doskonale wpasowują się w zwrówno nowoczesny, jak i klasyczny design.