//Modne płytki na wzór cementu

Modne płytki na wzór cementu

Trendy aranżacji wnętrz zmieniają się każdego roku, jednak pewne stałe elementy wydają się być ponadczasowe i ciągle mile widziane. Klasyczna elegancja sprawdza się zawsze i wcale nie musi być nudna.Wystarczy odpowiednio wyważona kompozycja, by osiągnąć intrygujący i gustowny efekt.

Ponadczasowe płytki

Wciąż modne płytki na wzór cementu, doskonale go imitujące, należą do tego rodzaju produktów, które odpowiednio wykorzystane, zrobią zawsze duże wrażenie. Wydaje się, że stalowa szarość cementu może pasować tylko do chłodnych, minimalistycznych wnętrz. Jednakże surowy beton będzie świetnie współgrać z drewnem lub odpowiednio dobraną tapicerką. Wszystko zależy od pomysłu projektanta i efektu, jaki chce się osiągnąć.

W biurze lub w salonie warto zachować dużą dozę zachowawczości i wykwintności. Płytki w odcieniu betonu lub cementu mogą stanowić odpowiednią oprawę dla eleganckich mebli. Beton kojarzy się z prostotą i trwałością. Odpowiednio oświetlony może nadać wnętrzom nowoczesnego, designerskiego charakteru. Szare płytki na ścianie będą także podkreślały dekoracje i kontrastowe barwy; zatem płytki na wzór betonu będą odpowiednie do biura i do salonu.

Płytki Saloni Sonata Adagio Iris

Różnorodność w ofercie

Warto pamiętać, że imitacje betonu mogą mieć różnorakie warianty. Producenci zapewniają szeroki wachlarz możliwości. W ofertach można znaleźć płytki o różnej kolorystyce – jasne i ciemne, gładkie i odbarwione. Tego typu produkty mają także rozmaite rozmiary. W zależności od potrzeb, można układać z płytek mozaiki lub skonstruować gładką ścianę bez wyraźnych fug. Różne modele i wielkość płytek, dostępne na rynku, pozwalają na znalezienie stosownych produktów do każdego rodzaju wnętrza.

Płytki imitujące beton wykonuje się z tzw. gresu. Materiał ten charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na ścieranie, nacisk oraz szkodliwe działanie środków chemicznych. Wysoka jakość gresu sprawia, że z roku na rok staje się on coraz popularniejszy. Często można go spotkać w łazienkach, kuchniach, korytarzach, klatkach schodowych, a także na zewnątrz budynków.