//Modne płytki wielkoformatowe
płytki wielkoformatowe

Modne płytki wielkoformatowe

W sklepach coraz rzadziej spotyka się już zwykłe płytki w rozmiarach, jakie pamiętamy z łazienek naszych babć. Najlepsi producenci stawiają raczej na płytki większe, a nawet wielkoformatowe. Czy rozmiar płytek łazienkowych naprawdę ma znaczenie? Skąd wzięła się moda na duże rozmiary kafelków?

NOWOCZEŚNIE I MINIMALISTYCZNIE

W ostatnich latach modne wnętrza to wnętrza urządzone minimalistycznie. Trend ten dotyczy też łazienek, a nawet małych toalet. Małe płytki, z dużą ilością fug sprawiają, że pomieszczenie wydaje się być jeszcze mniejsze. Dlatego właśnie do małych łazienek nie zaleca się kładzenia mozaiki na ścianach. Duże płytki optycznie powiększają pomieszczenia. Gładkie ściany, na których prawie wcale nie ma spoin, idealnie wpisują się z minimalistyczne trendy. Duże płytki podkreślają nowoczesny charakter aranżacji, a dzięki nim nawet z małej łazienki w starym bloku można stworzyć taką, której nie powstydziłby się rozchwytywany projektant. Duże płytki mają swój unikalny, nowoczesny i bezpretensjonalny design, który na pewno nie wyjdzie z mody przez najbliższe kilkanaście latPłytki wielkoformatowe do tego są o wiele bardziej praktyczne. Fugi w łazience szybko brudzą się, a pomieszczenie wygląda na podniszczone. Ograniczenie ilości fug sprawia, że łazienkę sprząta się łatwiej i skuteczniej.

Płytki Saloni Tectonic Antracita

DREWNO CZY BETON?

Jednymi z najbardziej pożądanych aranżacji w ostatnich latach są style skandynawski i industrialny. Najlepsi producenci płytek nadążają za gustami swoich klientów, dlatego proponują im ciekawe rozwiązania. Osoby, które chcą nawiązać do stylu skandynawskiego mogą zdecydować się na płytki drewnopodobne, które do złudzenia przypominają drewniane panele podłogowe. Można wybrać nawet kolor „drewna”, który nas interesuje. Z kolei ci, którzy są fanami stylu nowoczesnego i industrialnego mogą skusić się na wielkoformatowe płytki przypominające beton. Są one dostępne w wielu odcieniach szarości i będą wspaniałym dopełnieniem surowego, loftowego wnętrza.