//Na co zwrócić uwagę podczas wyboru płytek drewnopodobnych?

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru płytek drewnopodobnych?

Drewniana podłoga z dobrej jakości materiału to spory wydatek, wymaga także regularnej konserwacji oraz odpowiedniej pielęgnacji. Jednak od kilku sezonów dostępne na rynku płytki imitujące drewno cieszą się nieustającym powodzeniem. Są o wiele tańsze oraz łatwiejsze w pielęgnacji. Wiele modeli posiada fakturę bardzo zbliżona do naturalnego drewna. Przekonajmy się, na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru płytek drewnopodobnych?

Odporność na ścieranie

Właściwości ścieralności płytek określają czas kiedy płytki przestaną spełniać swoją funkcję. Poszczególne wnętrza ze względu na częstotliwość ich użytkowania powinny mieć odpowiednio dopasowaną klasę ścieralności w skali od 1 do 5. Im wyższa wartość, tym płytki są bardziej wytrzymałe i oporne na ścieranie oraz dłużej zachowują swoja barwę.

Płytki Argenta Milena Nuez

Antypoślizgowość

Parametr szczególnie ważny w pomieszczeniach takich jak łazienka lub kuchnia, gdzie łatwo o zachlapanie. Płytki drewnopodobne o właściwością antypoślizgowych nie rozpraszają wody po całej powierzchni oraz zmniejszają możliwość poślizgnięcia. Są oznaczony symbolem R.

Nasiąkliwość

Istotną cechą, na którą warto zwrócić uwagę podczas wyboru płytek imitujących drewno jest ich nasiąkliwość określająca porowatości materiału – im większa, tym większą ilość wody płytka jest w stanie wchłonąć. Ten parametr jest niezwykle istotny i decydują czy daną płytkę możemy zastosować na zewnątrz, gdzie będzie narażona na zmienne temperatury, opady oraz wilgoć.

Płytki Argenta Milena Nuez

Bestsellerowy model płytek drewnopodobnych

W ofercie sklepu Eurołazienki znaleźć można bogaty wybór płytek imitujących drewno. Dużą popularnością cieszy się model Argenta Milena Nuez hiszpańskiego producenta. Płytkę o wymiarach 20×120 cm o matowej powierzchni można zastosować zarówno na ścianie jak i podłodze.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą naszych produktów.