//Na co zwrócić uwagę wybierając płytki zewnętrzne – na taras, balkon oraz do ogrodu
Na co zwrócić uwagę wybierając płytki zewnętrzne - na taras, balkon oraz do ogrodu

Na co zwrócić uwagę wybierając płytki zewnętrzne – na taras, balkon oraz do ogrodu

Bez względu na to, czy interesują nas płytki na taras, czy też takie, dla których miejsce znajdzie się w ogrodzie, powinniśmy zwrócić uwagę na przynajmniej kilka kwestii przygotowując się do ich zakupu.

Po pierwsze – jakość wykonania

Warunki panujące na tarasie są znacznie bardziej wymagające niż te, z jakimi mamy do czynienia w pomieszczeniu nawet, jeśli jest ono często używane. Szukając płytek na taras powinniśmy więc koncentrować się przede wszystkim na rozwiązaniach mrozoodpornych. Co ważne, popularność serii takich, jak choćby Novabell Aspen Rock Grey stanowi doskonały dowód na to, że płytki naprawdę solidne mogą również posiadać wysokie walory estetyczne.

Płytki Novabell Aspen Rock Grey

Po drugie – atrakcyjność wizualna

Płytki powinny cieszyć oczy. Jeśli więc wydaje się nam, że walory użytkowe mogą stać na pierwszym miejscu, a walory wizualne są znacznie mniej istotne – jesteśmy w błędzie. Jeśli płytki nie będą się nam podobać, samo przebywanie na tarasie także już wkrótce przestanie sprawiać wrażenie atrakcyjnego z naszego punktu widzenia, dobrze więc, gdy postawimy na to, co się nam podoba. Seria Exagres Mediterraneo Grafito potwierdza zresztą, że to, co piękne, może być również jakościowe.

Płytki producent: AlfaLux seria Valmalenco

Po trzecie – spójność kompozycyjna

Jeśli chcemy czuć się na tarasie swobodnie i komfortowo, powinniśmy z pewnym wyprzedzeniem zastanowić się nad tym, jak zaaranżować nasze przydomowe patio. Czy taras ma być surowy i niezagospodarowany, czy też ma tętnić życie przez cały rok udekorowany meblami i elementami ozdobnymi. Wybierając płytki tarasowe dobrze jest mieć na uwadze naszą wizję tej przestrzeni i starać się, aby również one pasowały do niej. Możliwości jest co najmniej kilka, a szczególnie ciekawie prezentuje się seria AlfaLux Valmalenco. Jej poszczególne elementy będą podobać się zarówno osobom ceniącym sobie surowy styl skandynawski, jak i modeny w ostatnich latach styl rustykalny.

Jeśli jesteście zainteresowani płytkami zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Eurołazienki.