//Niebieski i zielony kolor w łazience
Niebieski i zielony kolor w łazience

Niebieski i zielony kolor w łazience

Klasyczne aranżacje łazienek to wnętrza, w których dominuje biel oraz jasna kolorystyka. Biała łazienka to ponadczasowe rozwiązanie. Jednak, aby ożywić wnętrze, warto wprowadzić do niego nieco koloru. Jaką barwę wybrać? Najczęściej wykorzystywany jest błękit oraz zieleń. Przekonajmy się skąd taka tendencja?

Marynarska łazienka

Dla wielu z nas niebieski jest wymarzonym kolorem do łazienki. Kojarzy się bowiem z łagodnością oraz spokojem. Warto zaznaczyć, że bardzo istotną kwestią jest jego odcień. Jeśli będzie zbyt ciemny, przytłoczy wnętrze, szczególnie jeśli do dyspozycji mamy niewielki metraż pomieszczenia. Najlepiej jeśli w łazience będzie dominował jasny odcień niebieskiego, a jego ciemna odsłona będzie widoczna w dodatkach oraz akcesoriach.

Płytki Ape Loft Luna

Błękitny idealnie komponuje się z bielą oraz drewnem. Takie zestawienie kolorów można określić jako marynarską aranżację. Jasno niebieskie ściany będą świetnie komponować się z białą ceramiką oraz drewnianymi meblami.

Ekologiczna łazienka

Przyjęło się, że łazienka w kolorze zieleni uchodzi za ekologiczną, kojarzy się z harmonią, naturą, świeżością oraz spokojem. Najlepiej odpoczywa się na łonie natury, dlatego ten kolor sprzyja relaksowi oraz odprężeniu w łazience po całym dniu.

Płytki Ape Loft Hierba

Podobnie jak w przypadku błękitu, zieleń doskonale współgra z bielą oraz drewnem. Idealnym dopełnieniem zielonej łazienki będzie wykorzystanie akcentu roślinnego – liści paproci czy mchu, które stanowią również wyjątkowa dekorację wnętrza.

Planujesz urządzić łazienki? Zapraszamy do sklepu Eurołazienki. Nasza bogata oferta pozwoli na stworzenie wymarzonej aranżacji.