//Niepowtarzalna aranżacja łazienki
Niepowtarzalna aranżacja łazienki

Niepowtarzalna aranżacja łazienki

Jedną z ważniejszych decyzji podczas projektowania oraz urządzania przestrzeni łazienkowej, jest oczywiście wybór sposobu wykończenia podłóg i ścian. Do wyboru mamy bardzo wiele różnych materiałów, wśród których znajdziemy: okładziny kamienne, tapety, tynk strukturalny, beton architektoniczny, szkło, drewno oraz wciąż najpopularniejsze i najczęściej wybierane – płytki ceramiczne i gresowe. Ich niesłabnąca popularność wynika przede wszystkim z faktu, iż mają one ogromną wytrzymałość na działanie wody, ścieranie, działanie detergentów oraz uszkodzenia mechaniczne. Jakie płytki będą oryginalnym i ciekawym wyborem, aby stworzyć niepowtarzalną aranżację marzeń?

Płytki imitujące kamień

Jakiś czas temu zapanowała moda na płytki łazienkowe imitujące kamień czy beton, z dużą ilością wzorów, posiadające na swojej powierzchni liczne desenie, ale także nieskończenie różnorodne patchworki. Moda ta wynika z zachwytu kulturą krajów południowych, w których wzorzyste płytki ceramiczne odgrywają szczególną rolę. Takimi płytkami nie wykładamy wszystkich ścian w pomieszczeniu, ponieważ taka aranżacja byłaby zbyt przytłaczająca i ciężka dla oka. Wystarczy, że ozdobimy nimi jedną ze ścian bądź podłogę, żeby efekt robił niesamowite wrażenie. Płytki łazienkowe imitujące kamień czy beton występują w bogatej kolorystyce, nawet wielbiciele monochromatycznych wnętrz znajdą idealną propozycję dla siebie. Możemy je ułożyć w dowolnej kolejności tworząc niepowtarzalne kompozycje.
Idealną propozycją płytek imitujących kamień oraz beton do stworzenia niepowtarzalnej aranżacji łazienkowej będzie Ibero Gravity Dark oraz Impronta Shale Moon. Są to płytki rektyfikowane o dużym formacie, które idealne sprawdzą się na każdej posadzce w nowoczesnych aranżacjach. Natomiast jeżeli poszukujemy płytek patchworkowych, to Naxos Fresco Scaligieri idealnie trafią w gust nawet najbardziej wymagającej osoby. Są to włoskie płytki cieniowane, w które wkrada się orientalny wzór. Takie nietypowe połączenie tworzy dywan kolorów jednocześnie tworząc niepowtarzalne aranżacje.

Dekoracyjne płytki łazienkowe 3D

Jeżeli chcemy postawić w naszej aranżacji łazienkowej na dekoracyjne i oryginalne elementy, to bardzo dobrym pomysłem okazują się płytki 3D w odcieniach bieli, złota oraz czerni. Dzięki nim stworzymy niepowtarzalną aranżację nowoczesnej łazienki. Dune Shapes Multishapes Black Mat, to płytki ścienne o formacie 25×25, które nadają się nie tylko do łazienki, ale także do kuchni, jadalni oraz salonu. Niepowtarzalny wzór tych płytek sprawi, że każde wnętrze stanie się bardzo wyjątkowe z niesamowicie nowoczesnym designem.

Jeżeli poszukujesz ciekawych inspiracji do stworzenia niepowtarzalnej łazienki marzeń, to koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą na płytki dekoracyjne oraz płytki 3D w naszym sklepie.