//Nowoczesny i elegancki styl łazienki
Nowoczesny i elegancki styl łazienki

Nowoczesny i elegancki styl łazienki

Styl nowoczesny ma bardzo wielu zwolenników. Cenimy w nim przede wszystkim proste formy, achromatyczne barwy oraz oszczędność w stosowaniu ozdób. Nowoczesna łazienka jest niesamowicie modna oraz ponadczasowa.

Czym charakteryzuje się nowoczesna łazienka?

Decydując się na urządzanie łazienki w nowoczesnym wydaniu, pierwszym bardzo ważnym wyborem będzie oczywiście zakup odpowiednich płytek ceramicznych. W nowoczesnych łazienkach, gdzie dominuje minimalizm, zazwyczaj używane są płytki wielkoformatowe w kolorze bieli, czerni oraz różnych odcieni szarości. Oczywiście minimalistyczne wnętrza nie są zupełnie pozbawione koloru, ale zazwyczaj pojawia się on w formie dodatków oraz mebli. Do modnych nowoczesnych łazienek wkracza coraz więcej elementów z innych styli wnętrzarskich. Prawdziwą popularność zyskują wzorzyste płytki gresowe, jak Arcana Stracciatella Nacar oraz Aparici Carpet Vestige Natural, które idealnie nadadzą wnętrzu charakteru. Zwykle układa się je na posadzce, ale także można wyróżnić za ich pomocą część ściany na przykład strefę prysznica czy ubikacji. Ogromną popularnością cieszą się również płytki drewnopodobne, jak Ibero Artwood Ribbon Maple. Dzięki nim w bardzo prosty i łatwy sposób przełamiemy minimalistyczny chłód, który jest niezmiennie połączony z nowoczesnymi wnętrzami i minimalizmem. Wraz z rozwojem technologii takie płytki coraz lepiej imitują drewno naturalne, choć – co oczywiste – nigdy nie zastąpią jego charakterystycznej faktury.

Mozaika w nowoczesnej łazience

Na ścianach w nowoczesnych łazienkach możemy spotkać popularne płytki ceramiczne i gresowe albo ciekawą mozaikę. Operując kolorami oraz ciekawymi wzorami płytek, możemy optycznie wydzielić poszczególne strefy w łazience. Bardzo interesująco i oryginalnie w nowoczesnych łazienkach na ścianie będzie się prezentowała mozaika Dune Shapes Origami Gold hiszpańskiego producenta. Jest to metalizowana mozaika ścienna, która posiada ogromną odporność na działanie wody, wilgoci oraz pary wodnej. Możemy również wykorzystać płytki imitujące kamień czy cegłę. W tej kategorii idealnym wyborem będzie Rondine Tribeca Old Red 6×25 oraz Rondine London Sunset Brick 6×25. Kamień oraz cegła w nowoczesnej łazience może zdobić nie tylko ściany, lecz rówież podłogę. Świetnie sprawdzi się blat łazienkowy wykonany z kamienia. Oprócz granitu równie często wykorzystuje się marmur oraz trawertyn.

Marzycie o nowoczesnej i designerskiej łazience? Jeśli tak, to oferta sklepu Eurołazienki idealnie przypadnie Wam do gustu! Znajdziecie u nas niesamowicie duży wybór płytek imitujących kamień oraz drewno w bardzo atrakcyjnych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.