//Odmień swój ogród
Odmień swój ogród

Odmień swój ogród

Przydomowy ogródek, działka rekreacyjna czy też wielki hotelowy ogród- nie zależnie od wielkości, nasz prywatny kawałek zieleni powinien być zadbany i dostosowany do naszych potrzeb i oczekiwań. Wielu osobom wydaje się, że potrzebne są bardzo duże środki finansowe, aby móc cieszyć się pięknym i oryginalnym ogrodem- owszem, w przypadku bardzo dużych ogrodów rzeczywiście koszty mogą być spore, jednak w przypadku małych działek można przy niedużych nakładach finansowych uzyskać rewelacyjne efekty. Istnieje kilka tanich sposobów i trików, dzięki którym możemy odmienić naszą małą działkę w prawdziwy tajemniczy ogród. Ważne są dodatki- to one sprawiają, że ogród jest nietuzinkowy i wyróżnia się na tle innych. Chcąc urozmaicić swój ogródek, warto zastanowić się nad wykorzystaniem w nim płytek i mozaik, które sprawią, że to miejsce stanie się niepowtarzalne i będzie zachęcało do spędzania w nim czasu.

Doskonały taras- stwórz go sam

Każdy posiadacz domu jednorodzinnego lub działki rekreacyjnej wie, że nie ma nic przyjemniejszego od wypicia kawy na pięknym przydomowym tarasie lub na małym tarasiku przed altanką ogrodową. Aby spędzanie czasu w tym miejscu było odprężające, powinno być ono ładnie i porządnie wykończone. Podłoże powinno być proste, bez żadnych nierówności. Doskonale sprawdzą się w tej roli kafelki. Płytki na zewnątrz muszą być mrozoodporne, tak, aby żadne zmiany temperatury nie wpłynęły na ich właściwości i wygląd. W ogrodzie świetnie sprawdzą się płytki drewnopodobne, takie jak Novabell lub Blustyle Ceramica. Są mrozoodporne i wyjątkowo odporne na ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Chcąc wykończyć taras lub altankę ogrodową, warto także przyjrzeć się płytkom oferowanym przez Gres Aragon, które doskonale sprawdzą się w tej roli.

Płytki GRES ARAGON Teka stopnica narożna

Mozaika ogrodowa

Świetnym pomysłem na urozmaicenie swojego kawałka prywatnej zieleni jest mozaika do ogrodu. Mozaiki kamienne doskonale podkreślają charakter miejsca oraz przełamują monotonię, która panuje w większości ogrodów. Mozaika ogrodowa to bardzo oryginalny akcent w każdym ogrodzie lub na każdej działce, jednak trzeba pamiętać, że kluczem do sukcesu jest wykorzystanie materiałów najwyższej jakości. Muszą one być twarde, po to, by nie ulegały ścieraniu. Ponadto mozaiki muszą być mrozoodporne, aby ich wygląd i właściwości nie były narażone na zmiany spowodowane wahaniami temperatury.

Mozaika do ogrodu – wyraź siebie

Mozaika ogrodowa daje ogromne możliwości aranżacyjne, które pozwalają na podkreślenie swojej osobowości i swojego charakteru. W zależności od naszych preferencji mozaika do ogrodu może być elegancka i stylowa, lub nietuzinkowa i zaskakująca. Niezależnie od tego, na jaką wersję się zdecydujemy, możemy mieć pewność, że nasz ogród nabierze zupełnie nowego, świeżego wyglądu, który na pewno wyróżni go spośród innych, podobnych do siebie ogródków i działek. Wszystkim osobom odważnym i ceniącym sobie własną indywidualność polecamy zaznajomienie się z płytkami Dunin i płytkami Dune.