//Płytki drewnopodobne 2cm – idealne wykończenie modnego tarasu!
Płytki drewnopodobne 2cm – idealne wykończenie modnego tarasu!

Płytki drewnopodobne 2cm – idealne wykończenie modnego tarasu!

Coraz częściej trudno nam je odróżnić od oryginału. Płytki drewnopodobne oraz beton imitujący drewno są dużo tańsze od oryginałów, a do tego odporniejsze na warunki atmosferyczne czy uszkodzenia. Ponadto trudno nam je odróżnić od oryginału. Ogromną popularnością cieszą się style skandynawski, rustykalny czy eko, które idealnie podkreślają naturalne piękno drewna. Niestety użytkowanie drewna w wielu miejscach może stanowić spore utrudnienie. Nie musimy się już tym martwić, ponieważ z pomocą przychodzą nam materiały drewnopodobne, które mające podwyższoną odporność na plamienie, wilgoć, ścieranie oraz mróz.

NovaBell Artwood AWD 42RT Honey

Płytki drewnopodobne, to praktyczna alternatywa dla naturalnego drewna

Dla wszystkich, którzy uwielbiają drewno, ale mają pewne obawy przed jego użyciem mamy bardzo dobre rozwiązanie! Mowa tutaj oczywiście o płytkach imitujących drewno. Obecne rozwiązania sprawiają, że gres drewnopodobny z ogromnym powodzeniem odwzorowuje wszystkie walory tego naturalnego surowca, a jednocześnie wyróżnia się jedną bardzo ważną zaletą: jest po prostu praktyczny! Płytek drewnopodobnych nie zniszczy woda, zmiana temperatur czy nawet silne, chemiczne środki czystości. Ogromna wygoda związana z ich użytkowaniem jest praktycznie taka sama jak wygoda, którą otrzymujemy przy użyciu zwykłych płytek ceramicznych.

NovaBell Artwood AWD 21RT Clay

Drewnopodobne płytki jako wykończenie tarasów

Pamiętajmy o tym, że dokładnie tak samo, jak w wypadku zwykłych płytek ceramicznych, płytki drewnopodobne możemy bez problemu stosować na zewnątrz. Nie ma tutaj znaczenia czy szukamy płytek imitujących drewno na taras, balkon czy też chcemy pokryć nimi na przykład schody. Jedyne, na co musimy zwrócić uwagę to fakt, by były one antypoślizgowe oraz mrozoodporne. Wtedy przez bardzo długi czas, będziemy mogli cieszyć się ich pięknem przy zachowaniu bezpieczeństwa podczas ich użytkowania.

NovaBell Artwood AWD 32RT Malt

Nasze inspiracje

Eurołazienki do wykończenia tarasu polecają płytki włoskiego producenta Novabell AWD Artwood w kolorze MALT, HONEY, CLAY oraz CHERRY. Są to płytki drewnopodobne o grubości 10,5 mm oraz o formacie 20×120. Idealnie sprawdzą się w trudnych warunkach zewnętrznych zachowując przez długi czas swoje piękno, dzięki czemu będziemy mogli bez zmartwień cieszyć się przydomową strefa wypoczynkową.