//Płytki imitujące kamień naturalny jako wykończenie tarasu
Płytki imitujące kamień naturalny jako wykończenie tarasu

Płytki imitujące kamień naturalny jako wykończenie tarasu

Kamień to praktyczny oraz bardzo elegancki materiał wykończeniowy od tysięcy lat, który służy ludzkości jako idealny materiał budowlany. Naturalne kamienie tak samo, jak płytki imitujące kamień dostępne w ofercie sklepu Eurołazienki, różnią się kształtem, strukturą, wielkością oraz kolorem. Kamienne piękno to gwarancja właściwości użytkowych, a w obliczu naszej szerokiej oferty również nieskończona liczba aranżacyjnych rozwiązań. Wbrew powszechnej opinii mówiącej, że płytki imitujące kamień, kojarzą się z surowością, jest zupełnie inaczej, ponieważ wszystko zależy od rodzaju oraz koloru kafli, a co za tym idzie możliwości uzyskania efektu niesamowitej lekkości oraz ciepła domowego ogniska.

Gdzie sprawdzą się płytki imitujące kamień?

Płytki imitujące kamień znakomicie sprawdzą się w pomieszczeniach, gdzie istnieje potrzeba wprowadzenia materiału wykończeniowego łączącego w sobie walory zarówno wizualne i użytkowe. Znajdą one odpowiednie zastosowanie w przypadku wygładzonych i pomalowanych farbą ścian, które trzeba uatrakcyjnić i zabezpieczyć przed wszelkimi zabrudzeniami. Mowa tu o różnych pomieszczeniach, czyli ścianach wewnętrznych, a także o elewacjach. Bardzo często takie płytki kładzie się w miejscach narażonych na obicia czy otarcia, w korytarzach, przedpokojach, przy schodach, ale również w salonie lub wykończa się nimi obudowy kominków. Po płytki kamienne często sięgamy w celu wyróżnienia którejś ze ścian bądź jej części. Płytki Halcon Naos oraz płytki Rondine z serii Tribeca oraz London idealnie sprawdzą się w kamiennych aranżacjach.

Płytki imitujące kamień – trwała i estetyczna dekoracja

Płytki imitujące kamień jest ponadczasowym hitem aranżacyjnym, który pasuje do każdego typu oraz stylu pomieszczeń. W ofercie sklepu Eurołazienki dostępne są zarówno płytki imitujące marmur – Navarti Golden White Pulido 60×120 – o białym odcieniu z delikatnymi złotymi żyłkami, jak i takie przypominające swą strukturą delikatny kamień – Impronta Shale. Płytki producenta Impronta oraz Navarti, to wielkoformatowe, prostokątne płytki, które idealnie nadadzą się do łazienek o dużym metrażu. Stanowią dobrą alternatywę dla płytek kwadratowych. Natomiast w mniejszych wnętrzach dobrze jest zastosować płytki gresowe z połyskiem, jak płytki Argenta oraz płytki Edimax, które odbiją światło i optycznie powiększają przestrzeń.

Jeżeli poszukujesz najwyższej jakości i ponadczasowych płytek imitujących kamień, to z pewnością w naszej bogatej ofercie znajdziesz swój ideał! Zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą ofertą!