Płytki jak lamele - zalety, inspiracje i możliwości zastosowania

Wiele osób urządzających dom lub mieszkanie marzy o tym, aby stworzyć niebanalną, ciekawą, funkcjonalną i po prostu ładną przestrzeń. Do tego celu wykorzystuje się wiele materiałów i dekoracji. Sporą popularnością cieszą się lamele, czyli pionowe deseczki wykonane z drewna lub płyty MDF, pomiędzy którymi umieszczone są kontrastujące profile. Jednak takie ozdoby – pomimo bardzo wielu zalet – nie wszystkim odpowiadają (chociażby ze względu na konieczność konserwacji i specjalnego czyszczenia). I tu z pomocą przychodzą nowoczesne rozwiązania. Okazuje się, iż taki efekt jest możliwy do uzyskania nie tylko za pomocą drewna. Doskonałym rozwiązaniem są płytki lamelowe, które imitują lamele i które można zastosować zamiast tych oryginalnych. A efekt będzie naprawdę warty wysiłku. Płyty jak lamele nie tylko wyróżniają się niebanalnością i nowoczesnością, ale także możliwością różnorodnej aranżacji. Jakie są ich zalety i gdzie można je wykorzystać?

PONIŻEJ ZNAJDZIESZ PRZYKŁADY REALIZACJI

Z wykorzystaniem produktów znajdujących się w ofercie eurolazienki.pl

Płytki lamelowe - podstawowe zalety

Płytki jak lamele wyróżniają się bardzo wieloma zaletami, które sprawiają, iż jest to bardzo popularny produkt. Do tych najważniejszych trzeba zaliczyć:

1. wielofunkcyjność (płytki lamelowe można zastosować w niemal każdym pomieszczeniu i w niemal każdej aranżacji)

2. trwałość

3. dekoracyjność

4. wysoka ozdobność

5. łatwość montażu

6. różnorodność (płytki jak lamele dostępne są w wielu wzorach, kolorach i fakturach)możliwość uzyskania efektu przestrzenności i głębi

7. stosunkowo nieduży koszt

Dodatkowo – co także należy tu podkreślić – płytki lamelowe nie zbierają kurzu, a tym samym są dużo łatwiejsze do czyszczenia niż ich oryginalne prototypy. Dodatkowo płytki lamelowe, w odróżnieniu od tych drewnianych, nie wymagają specjalnej konserwacji i pielęgnacji, a ich czyszczenie jest tak samo proste jak wszystkich innych płytek. A to zaoszczędza nie tylko czas, ale też i fundusze.

Płytki jak lamele

Płytki jak lamele - do jakich pomieszczeń warto je zastosować?

Płytki lamelowe są bardzo uniwersalne, co sprawia, iż pasują do niemal wszystkich pomieszczeń. Tak samo dobrze prezentują się w salonie czy sypialni, jak i w kuchni, łazience czy na korytarzu. Każde z tych pomieszczeń dzięki lamelowym płytkom może zyskać oryginalność, niebanalność, wyjątkowy charakter oraz po prostu ładny wygląd. I chociaż indywidualne preferencje zastosowania płytek lamelowych mogą być bardzo różne, to ten rodzaj płytek można wykorzystać na kilka sposobów:

1. w salonie – na przykład na ścianie telewizyjnej

2. w sypialni – na przykład jako element dekoracyjny za łóżkiem

3. na korytarzu – jako ozdoba ściany

4. w łazience – jako ozdoba przestrzeni za lustrem

Jednak decydując się na takie rozwiązanie warto pamiętać o tym, iż najlepiej płytki jak lamele stosować jedynie na fragmentach ścian. Wtedy dekoracja nie będzie zbyt przytłaczająca, a ozdabiane pomieszczenie zyska świeżość i lekkość.

Płytki jak lamele - w jakich stylach aranżacyjnych prezentują się najlepiej?

Płytki lamelowe odznaczają się wyjątkową uniwersalnością. Dzięki temu można je zastosować w niemal każdym stylu aranżacyjnym. I co ważne – w każdym z nich będą prezentować się różnie dobrze. I chociaż ten rodzaj płytek najlepiej sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w stylu skandynawskim, nowoczesnym, industrialnym, minimalistycznym czy japandi, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby ozdobić nimi także wnętrza w stylu klasycznym czy nawet rustykalnym. Płytki lamelowe dobrze współgrają z wieloma materiałami i dekoracjami. Dobrze prezentują się w towarzystwie betonu architektonicznego, kamienia, drewna, szkła bądź betonu. Są także świetnym tłem dla świeżych kwiatów, zielonych roślin doniczkowych oraz innych motywów florystycznych. Czasami warto postawić na nieco ekstrawagancji – na przykład połączyć płytki w kolorze dębu z ciemnymi ścianami lub zestawić płytki lamelowe z surową cegłą. Każda z tych aranżacji zapewni oryginalność i niepowtarzalny wygląd.

ZOBACZ NASZE PRODUKTY

Płytki jak lamele to wyjątkowy sposób na ozdobienie swojego domu lub mieszkania. Są efektowne, trwałe, bardzo dekoracyjne, niepowtarzalne i różnorodne. Dzięki nim można stworzyć wyjątkową przestrzeń. A ponieważ ich wybór jest naprawdę duży, to każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ciekawe i różnorodne propozycje płytek lamelowych są na stronie eurolazienki.pl.