//Płytki ozdobne w łazience
Płytki ozdobne w łazience

Płytki ozdobne w łazience

Idealnie dobrane płytki dekoracyjne do łazienki będą pasowały do wnętrza w każdym stylu i klimacie. Jednym z najlepszych sposobów, aby odpowiednio podkreślić wyjątkowy styl oraz charakter tego bardzo ważnego miejsca z całą pewnością jest zastosowanie ozdobnych płytek ściennych. Jeżeli chcemy utrzymać łazienkę w rustykalnym stylu, to dekoracyjne płytki nadadzą jej jeszcze więcej uroku oraz sielskiej atmosfery. Wybierajmy dekory z delikatnymi wzorami oraz w stonowanych i łagodnych kolorach, a efekt, jaki otrzymamy, zachwyci nie tylko nas samych, ale także naszych gości.

Stosowanie dekorów w aranżacjach łazienkowych

Płytki dekoracyjne mogą radykalnie zmienić łazienkę. Nie tylko nadają jej nieszablonowego stylu, ale też podkreślają wszelkie walory oraz tuszują mankamenty. Należy je stosować z takim samym rozmysłem jak wszystkie pozostałe elementy aranżacji łazienki.

Oto kilka zasad:

• Zamiast tworzyć szlaczki lub pojedyncze akcenty, lepiej pokryć dekorem ścianę lub jej fragment. Miejsce trzeba dobrze wybrać, ponieważ ozdobna płaszczyzna będzie przykuwała uwagę. Może to być centralny punkt łazienki, na przykład ściana za umywalką czy nad wanną, albo całkowicie przeciwnie, miejsce nierzucające się w oczy, ale za to takie, które wymaga uatrakcyjnienia.
• Ciekawym i oryginalnym zaskoczeniem w jednobarwnej łazience może być na przykład wymurowana kabina prysznicowa, której ściany całościowo będą pokryte barwnym motywem.
• Z kolei duże oraz ciemne motywy mogą niestety optycznie pomniejszyć wnętrze, albo zmienić jego proporcje, dlatego wąska pionowa listwa bądź pas płytek w kolorze kontrastowym w ciekawy sposób podwyższą sufit, a poziome go obniżą.
• Dekory są szczególnie zalecane do stylowych wnętrz. Wzorzyste obramowanie podłogi, doskonale uatrakcyjni łazienkę w stylu rustykalnym.

Nasze inspiracje

Poszukujecie idealnych dekorów do aranżacji łazienkowych? Jeśli tak, to sklep Eurołazienki oferuje szeroki wybór płytek dekoracyjnych najwyższej jakości. Bardzo ciekawą i oryginalną propozycją z pewnością będą płytki dekoracyjne hiszpańskiego producenta Dune. Płytki producenta Dune są dostępne w naszym sklepie w wielu wzorach, idealnie sprawdzają się w nieszablonowych i oryginalnych aranżacjach łazienkowych. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!