//Płytki podłogowe układane w jodełkę

Płytki podłogowe układane w jodełkę

Stylowa i estetyczna podłoga w jodełkę to klasyk, który dodaje wnętrzu wyjątkowego uroku. Od kilku lat jodełka przechodzi swój prawdziwy renesans, urządzając się w apartamentach oraz nowoczesnych mieszkaniach usytuowanych w odremontowanych kamienicach. Dzięki niej w aranżacji przeważa elegancja i wyrafinowany styl, kojarzony z podmiejskimi willami. Jodełka idealnie prezentuje się w wysokich pomieszczeniach i na dużych powierzchniach. Dobrze łączy się z minimalistycznymi aranżacjami, gdzie panuje harmonia. Taki sposób wykończenia nie jest zarezerwowany wyłącznie dla elitarnego towarzystwa, lecz dla wszystkich, którzy cenią sobie estetykę wnętrz. Dziś na luksus może pozwolić sobie zdecydowanie więcej osób. Podłoga w jodełkę z powodzeniem prezentuje się w aranżacjach wykończonych nawet w kilku stylach. Mimo wszystko wciąż pozostaje pytanie dotyczące ułożenia parkietu.

Płytki podłogowe można ułożyć w jodełkę na dwa sposoby sposoby – w jodełkę klasyczną albo w jodełkę francuską. Najczęściej jednak wybieramy wariant klasyczny ze względu przede wszystkim na łatwość układania oraz na szeroki wybór płytek, które możemy wybrać do metody klasycznej.

Płytki Rondine Woodie Beige Chevron

Jodełka klasyczna

Płytki podłogowe układane w jodełkę klasyczną to chyba najstarszy sposób układania parkietu. W Polsce jodełka klasyczna kojarzy się głównie z czasami PRL-u. Jodełka klasyczna cechuje się tym, że poszczególne deseczki lub płytki mają kształt prostokątów i są ze sobą układane pod kątem 90°, krótszy bok jednej przylega do dłuższego boku drugiej, tworząc wzór na kształt zygzaka. Choć kształt płytek nie pozwala na zmianę kąta ich układania, to do stworzenia takiego właśnie wzoru można wykorzystać elementy o dowolnych wymiarach nawet długie deski podłogowe przypominające drewnianą podłogę.

Płytki Rondine Vintage Brune Chevron

Jodełka francuska

Wzór ten układa się z deseczek lub kafelków, które mają kształt równoległoboku. W tej metodzie układania jodełki krótsze boki przycięte są pod kątem 45° i stykają się ze sobą na jednej osi, dzięki czemu tworzą zygzakowaty wzór przypominający grot strzały.

 

Płytki producenta Rondine

Do aranżacji parkietu w jodełkę idealnie nadadzą się płytki włoskiego producenta Rondine. W sklepie eurolazienki.pl znajdziemy szeroki wybór płytek tego producenta. Prezentujemy seriie płytek producenta Rondine:

Seria Vintage zainspirowana starymi drewnianymi podłogami o sękatych i nieregularnych powierzchniach. Płytki dostępne w 3 wariantach kolorystycznych odcieniach kolorystycznych – Cendre, Brune i Dore.

Płytki Rondine Vintage Cendre Chevron

Seria Woodie niezwykle ciepła kolorystycznie. Idealnie sprawdzi się zarówno w mieszkaniach jak i wnętrzach komercyjnych.

Sprawdźcie naszą ofertę na eurolazienki.pl

TAGI: