//Płytki rektyfikowane – gdzie najlepiej się sprawdzą?
Płytki rektyfikowane – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Płytki rektyfikowane – gdzie najlepiej się sprawdzą?

Płytki rektyfikowane to innowacyjne i popularne rozwiązanie w aranżacjach wnętrzarskich. Czym jednak jest słowo rektyfikacja? Mówiąc jaśniej jest to specjalny proces mechaniczny, któremu poddawane są płytki. Polega on na tym, że brzegi płytek rektyfikowanych dodatkowo zostają ścięte. Dzięki tej specjalnej technice, rozmiary płytek rektyfikowanych różnią się pomiędzy sobą maksymalnie 0,2 mm. Kolejnym atutem zastosowania tej metody jest to, że płytki rektyfikowane w odróżnieniu od płytek kalibrowanych, są ścięte prosto. Ma to bardzo duże znaczenie, w przypadku kładzenia fugi, ponieważ można użyć jej mniejszą ilość, a jednocześnie efekt wizualny jest dużo bardziej estetyczny.

Abitare Grunge Multi Dec Ret 60×119.8 cm

Zalety płytek rektyfikowanych

Do najważniejszych zalet płytek rektyfikowanych zalicza się oczywiście zastosowanie technologii, która pozwala na ograniczenie ilości fugi. Kąt płytek rektyfikowanych jest równy i posiadają one 90 stopni. Proces rektyfikacji pozwala na pozbycie się z płytek tak zwanego efektu telewizyjnego oraz zgrubienia szkliwa na krawędziach płytki. Proces rektyfikacji, może być stosowany we wszystkich płytkach. Kolejną istotną zaletą płytek rektyfikowanych jest fakt, że pozostają one łatwiejsze w utrzymaniu czystości. Łatwiej jest zmyć zanieczyszczenie ze śliskiej powierzchni płytki niż w przypadku chropowatej fugi. Płytki rektyfikowane idealnie sprawdzają się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach, w których użytkownicy cenią sobie estetykę, przestronność i funkcjonalność.

Gdzie położyć płytki rektyfikowane?

Płytki rektyfikowane ze względu na swoje właściwości mają bardzo wiele możliwości zastosowania np. rektyfikowane płytki podłogowe bardzo dobrze sprawdzą się w wykończeniach wnętrz łazienki, ponieważ jest to materiał bez fugowy, który nadaje powierzchni posadzki idealnie równy kształt. Płytki te bardzo dobrze wyglądają w przypadku położenia ich w przestrzeniach o dużym metrażu, gdzie nie są one zakryte meblami, wtedy efekt wizualny jest najlepszy. Głównie używamy płytek rektyfikowanych tam, gdzie zależy nam na bardzo wysokiej czystości i higienie, ale także na optycznym powiększeniu pomieszczenia. Innym miejscem, w którym często stosowane są tego rodzaju płytki są ściany oraz podłogi w kuchni, bowiem tam najczęściej zależy nam, żeby szybko i sprawnie usunąć powstałe zabrudzenia. Natomiast odpowiednio dobrany kolor płytek pozwala je układać w taki sposób, aby zaaranżować pomieszczenie według indywidualnych pomysłów.

Oferta sklepu Eurołazienki

Jeżeli poszukujecie płytek rektyfikowanych najwyższej jakości, to w naszej bogatej ofercie znajdziecie ogromny wybór kolorów oraz wzorów w bardzo atrakcyjnych cenach. Nasz sklep oferuje także płytki drewnopodobne, imitujące beton oraz kamień oraz nowoczesne i designerskie mozaiki. Zapraszamy!