//Płytki tarasowe 2 cm

Płytki tarasowe 2 cm

Taras dla wielu z nas jest miejscem szczególnie istotnym, dlatego podczas jego urządzania chcemy stworzyć przestrzeń funkcjonalną oraz bezpieczną. Sposobów na wykończenie tarasu jest naprawdę wiele. W ostatnich latach bardzo popularne są płytki na taras 2 cm. To doskonała alternatywa dla desek kompozytowych lub też produktów ceramicznych o standardowej grubości – od 6 do 9 mm. Sprawdźmy czym charakteryzują się dwucentymetrowe płytki tarasowe.

Funkcjonalność, trwałość oraz estetyka

Obecnie w sklepach oraz hurtowniach oferta płytek na taras 2 cm jest coraz bardziej bogata. Płytki charakteryzują się dużą gęstością, dzięki czemu nie chłoną wody i są bardzo trwałe – odporne na pęknięcia. Posiadają także wysokie właściwości mrozoodporne oraz antypoślizgowe, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo ich użytkowania. Są odporne na ścieranie oraz łatwe w czyszczeniu.

GRES ARAGON Acero

Montaż płytek na taras 2 cm

Dodatkową zaletą płytek dwucentymetrowych na taras jest ich łatwy montaż. Można je układać bezpośrednio na trawie, żwirze, przy użyciu regulowanych wsporników lub stosując tradycyjne kleje.

Układanie płytek na dystans (na wspornikach) odbywa się bez użycia kleju czy fugi. Wsporniki umożliwiają regulowanie wysokości, dzięki czemu można zniwelować różnicę pomiędzy poziomami oraz dowolną zmianę konfiguracji płytek, ich przenoszenie i wielokrotne użycie w różnych miejscach.

Układanie płytek bezpośrednio na trawie pozwala na szybkie i łatwe tworzenie ścieżek w ogrodzie. W celu większej stabilności można wykopać ziemię pod płytką i podsypać ją żwirem.

Kolejnym sposobem jest układanie płyt bezpośrednio na żwirze. Warto grubsze kamyki umieścić pod spodem a na nich drobniejsze. Aby, poprawić wizualny efekt warto pomiędzy płytami umieścić żwir dekoracyjny.

Rocersa Belfort Grafito 60×60 cm

Zapraszamy do sklepu Eurołazienki.pl. Oferujemy szeroki wybór płytek zewnętrznych w bardzo atrakcyjnych cenach!