Płytki tonalne - stwórz oryginalne wnętrze

Płytki tonalne – stwórz oryginalne wnętrze

Współczesne trendy w aranżacji wnętrz, coraz mocniej czerpią inspiracje z natury, coraz częściej i odważniej naśladując jej niepowtarzalne formy, struktury i kolory. Nowym produktem, podążającym za tymi trendami są płytki tonalne.

Koncepcja płytek tonalnych

Podstawowym założeniem przy projektowaniu opartym na koncepcji zbliżania się do natury jest unikalność – tak jak w naturze nie spotykamy dwóch identycznych rzeczy, tak płytki tonalne są produkowane w przenikających się, falujących i dalekich od geometrii wzorach. Kolekcje płytek tonalnych nie tworzą wzoru, za którym należy bezwzględnie podążać, nie posiadają znaczników określających sposób ułożenia płytek względem siebie, ani nie są ozdobione grafiką, którą należy odwzorować w ułożeniu płytek. Produkty tego typu nawiązują do naturalnych materiałów takich jak kamień, piasek czy drewno, a tym samym tworzą w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat i poszerzają nasze możliwości aranżacji wnętrz.

Płytki tonalne – Ape Night Lux Matt Rect. 60×120 cm

Zalety płytek tonalnych

Jeśli zależy ci na uzyskaniu maksymalnie naturalnego efektu we wnętrzu, a jednocześnie twój budżet nie pozwala na zastosowanie naturalnego kamienia czy marmuru, to płytki tonalne są optymalnym rozwiązaniem. Są dużo tańsze od swoich oryginalnych odpowiedników, a jednocześnie do złudzenia je przypominają. Producenci oferują kolekcje płytek, które wyglądają jak surowa betonowa powierzchnia czy stare deski, a nawet takie, które do złudzenia przypominają piaszczystą plażę czy brukowaną ulicę.

 

Płytki tonalne – Emil Tele Di Marmo Revolution Verde Saint Denis Nat. Ret. EHC1 60×120 cm

Jednocześnie są bardziej praktyczne od naturalnych materiałów. Łatwiej je wyczyścić, a także są odporniejsze na zużycie, mechaniczne uszkodzenia czy zarysowania i przez wiele lat zachowują swoją oryginalną, niepowtarzalną, fabryczną teksturę.

Nie bez znaczenia jest to, że płytki tonalne układa się dużo szybciej i łatwiej niż tradycyjną ceramikę. Przede wszystkim ze względu na swoje cechy, nie musimy tu dbać o dokładne odwzorowanie wzoru. Płytki tonalne można układać dosłownie w sposób przypadkowy, dbając jedynie o ich dopasowanie pod względem kształtu.