//Płytki w niewielkim mieszkaniu
Płytki w niewielkim mieszkaniu

Płytki w niewielkim mieszkaniu

Podczas remontowania mieszkania bardzo dużo osób zastanawia się, jak urządzić małą przestrzeń. Wiele osób sądzi, że małe mieszkanie nie powinno być wykańczane kafelkami. Jest to błędne przekonanie – płytki podłogowe i płytki ścienne mogą sprawić, że nawet niewielka przestrzeń będzie oryginalna i nietuzinkowa. Małe mieszkanie nie musi być nudne, za pomocą odpowiednich kafelek można dodać mu charakteru i podkreślić indywidualny gust jego właścicieli. Płytki w niewielkim mieszkaniu powinny być dobrze przemyślane i dopasowane do konkretnych pomieszczeń, które chcemy wykończyć.

Jak wykończyć niewielki salon

Niewielki salon to częsty problem w mieszkaniach w bloku. Niewielki salon powinien być przede wszystkim funkcjonalny i praktyczny – często musi pełnić on kilka funkcji jednocześnie. Ze względu na to, że salon często służy nie tylko jako pokój dzienny, ale także jadalnia czy miejsce rodzinnych spotkać i imprez ze znajomymi, musi on być wykończony materiałami najwyższej jakości, dlatego też płytki do salonu powinny być trwałe i odporne na uszkodzenia. Niewielka przestrzeń salonu powinna być jasna i utrzymana w neutralnych i klasycznych barwach. Doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się płytki STN Ceramica, a w szczególności Tarima Roble, które doskonale imitują naturalne drewno, dzięki czemu nadają się do wnętrz minimalistycznych i ponadczasowych.

Płytki Super Gres Travel South Gold

Mała kuchnia – duży problem

Jednym z największych problemów mieszkań w blokach jest mała kuchnia. Kuchnie w bloku są najczęściej ciasne i nieustawne, dlatego urządzanie ich wymaga dużo pracy i cierpliwości. Mała kuchnia musi być rozsądnie wykończona, tak, aby znalazło się w niej miejsce na wszystkie niezbędne sprzęty i dużą ilość pojemnych szafek i półek, które pomieszczą potrzebne przedmioty i zapasy spożywcze. Mała kuchnia powinna być jasna, po to, by optycznie powiększać wnętrze. Płytki kuchenne muszą być trwałe i odporne na ewentualne uszkodzenia. Najlepiej sprawdzą się kafelki utrzymane w jasnych, neutralnych barwach. Urządzając małą kuchnię, warto wykorzystać mozaiki, które są również świetną ozdobą niewielkich pomieszczeń. Wszystkie osoby, które wykańczają kuchnię powinny zapoznać się z mozaikami Dune, a w szczególności z linią Dune Shapes.

Mozaika szklana DUNE Avatar

Mała łazienka nie musi być nudna

Podobnie jak w przypadku kuchni, łazienki w blokach są zazwyczaj małe, przez co sprawiają problemy podczas remontu. Oczywiste jest, że mała łazienka powinna być zaaranżowana przede wszystkim tak, aby była funkcjonalna i praktyczna, jednak nie można zapominać także o aspekcie wizualnym. Aby niewielka przestrzeń łazienki była efektowna, powinniśmy skupić się na tym, aby odpowiednio dobrać do niej kolory. Mała łazienka powinna być jasna- dzięki temu będzie wydawała się większa i przestronniejsza. Wybierając płytki łazienkowe, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby były one odporne na uszkodzenia. Dobrze także, by cechowały się niskim stopniem nasiąkliwości. Mała łazienka nie musi być jednak nudna- w roli zaskakującej i nietuzinkowej dekoracji świetnie sprawdzą się różnego rodzaju mozaiki. Do łazienek doskonale pasują mozaiki szklane, które pięknie odbijają światło, przez co optycznie powiększają pomieszczenie. Zdecydowanie warto sprawdzić także płytki Aparici Carpet Vestige.