//Ponadczasowa mozaika Dunin!
Ponadczasowa mozaika Dunin!

Ponadczasowa mozaika Dunin!

Mozaika bardzo przyciąga wzrok, zatrzymuje na sobie naszą uwagę dzięki bogactwu barw oraz wzorów. To niesamowicie efektowny sposób na dekoracyjne wnętrze. Natomiast czy mozaika jest atrakcyjna wyłącznie wizualnie, czy też ma inne bardzo mocne strony, które sprawiają, że jest ona warta naszej uwagi? W dalszej części przybliżymy zalety płynące z wykorzystania mozaiki w mieszkaniu bądź w domu.

Nasza wyobraźnia, to jedyne ograniczenie w aranżacji

Mozaika jak żadne inne płytki ceramiczne nadaje się do tworzenia niesamowicie wyjątkowych oraz niepowtarzalnych wzorów we wnętrzach. Bowiem jest ona nie tylko elementem praktycznym, który będzie chronił ściany, ale również dekoracyjnym. Może być kładziona tylko miejscowo na przykład jako urozmaicenie całej aranżacji, ale może także wypełniać ją całą. Jeśli mamy ścianę wyłożoną płytkami wielkoformatowymi, warto przynajmniej jej część wyłożyć mozaiką, aby odciążyć optycznie ścianę. W przypadku mozaiki nie ogranicza nas kształt, ponieważ występuje ona zarówno w klasycznych kwadracikach, jak i w kształtach mniej regularnych: trójkątnych, obłych i niestandardowych. Bogactwo wzorów może przysporzyć o lekki zawrót głowy, natomiast efekt końcowy po jej ułożeniu będzie spójne z wnętrzem w praktycznie każdym stylu.

Gdzie można zastosować mozaikę?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Obecnie mozaika ceramiczna pojawić się może niemal w każdym pomieszczeniu, od łazienki, przez kuchnię, przedpokój, kończąc na salonie czy tarasie. Możemy pokryć nią zarówno ściany, podłogi oraz armaturę łazienkową, lustra, blaty, a nawet sufity. Interesującą opcją jest wyłożenie nią powierzchni o dużym metrażu, ponieważ wnętrze od razu nabierze lekkości, ostre krawędzie znikną, a formy idealnie połączą się ze sobą. Taki total look przy wykorzystaniu odpowiedniego odcienia optycznie powiększy niewielką łazienkę.

Nasze inspiracje

Sklep Eurołazienki poleca Dunin Hexagonic White. Jest to mozaika polskiego producenta. Polecamy przeplatanie tej mozaiki w kolorze bieli i czerni, pozwoli nam to na tworzenie bardzo ciekawych i designerskich aranżacji. Zapoznaj się z naszą ofertą na mozaiki.