//Rodzaje baterii umywalkowych – jaką wybrać?
Rodzaje baterii umywalkowych - jaką wybrać?

Rodzaje baterii umywalkowych – jaką wybrać?

Wybór baterii umywalkowej to jedna z podstawowych i najważniejszych decyzji podejmowanych podczas remontu łazienki. A ponieważ w większości przypadków jest to wybór na co najmniej kilka lat, to warto dobrze się zastanowić i przeanalizować wszystkie opcje. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele rodzajów baterii umywalkowych, więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Przykładem może być sklep eurolazienki.pl,w których dostaniemy niemal wszystkie typy armatury. Zatem jakiego dokonać wyboru? Oto podstawowe rodzaje baterii.

Bateria jednouchwytowa

To jeden z najpopularniejszych typów baterii, który gości w wielu polskich łazienkach. Cechą charakterystyczną tego modelu jest jedna głowica mieszająca i jedna dźwignia, za pomocą której ustawiamy ciśnienie oraz temperaturę wody (operując poziomo lub pionowo). Baterie jednouchwytowe są bardzo komfortowe w użyciu. A ponieważ są niezwykle popularne, to znajdują się w ofercie bardzo wielu producentów.

Bateria umywalkowa – Axor Citterio

Bateria dwuuchwytowa

Rozwiązaniem nieco mniej popularnym jest bateria dwuuchwytowa, która – jak sama nazwa wskazuje – posiada dwa pokrętła (do regulacji zarówno ciepłej, jak i zimnej wody). Ten rodzaj baterii jest mniej wygodny w użyciu (nastawienie odpowiedniego ciśnienia wody może być nieco problematyczne), ale stanowi bardzo klasyczne wyposażenie łazienki.

Bateria umywalkowa podtynkowa – Axor Starck

Bateria samozamykająca

Bateria samozamykajaca to szczególny typ baterii – jej uruchomienie następuje poprzez ludzką ingerencję, ale zamknięcie odbywa się w sposób automatyczny (po kilkudziesięciu sekundach). Taka bateria to dobre rozwiązanie dla miłośników sterylnej czystości i ekologii.

Jednouchwytowa bateria umywalkowa – HANSGROHE Pura Vida

Bateria elektroniczna

Ten typ baterii umywalkowej jest wyposażony w specjalny czujnik na podczerwień, który rejestruje obecność dłoni. Dzięki temu bateria jest włączana i wyłączana w sposób automatyczny, co zapewnia nie tylko wysoką higienę, ale także gwarantuje korzyści ekonomiczne.

Oprócz rodzajów baterii ze względu na sposób obsługi dodatkowo należy też wybrać armaturę ze względu na sposób montażu. Tutaj do wyboru mamy baterie sztorcowe (montowane w umywalce), ścienne, sufitowe lub wolnostojące. Która z nich sprawdzi się najlepiej? Wszystkie mają swoje zalety i mankamenty. Dlatego też konkretny wybór powinien być poprzedzony odpowiednią analizą potrzeb, wymagań i gustów. A duży wybór baterii umywalkowych zapewnia sklep eurolazienki.pl.