//Siła kontrastu biało- czarna łazienka
Siła kontrastu biało- czarna łazienka

Siła kontrastu biało- czarna łazienka

Biel i czerń to bez wątpienia kolory, które podczas urządzania wnętrz chętnie ze sobą łączymy. Nic dziwnego, kontrastowe zestawienie barw tworzy efektowne aranżacje wyróżniające się niepowtarzalnym stylem oraz charakterem. To zestawienie kolorów od dawna uznawane jest za duet idealny. Nic nie wskazuje także na to, że moda na wnętrza w biało-czarnych kolorach w najbliższym czasie przestanie być trendy.

Łazienka jest jednym z pomieszczeń gdzie zestawienie tych kolorów prezentuje się doskonale wprowadzając do wnętrza elegancję i harmonię. Przekonajmy się na co zwrócić uwagę podczas jej urządzania.

Proporcje

Sukcesem do stworzenia idealnej biało-czarnej łazienki są proporcje. W niewielkim wnętrzu warto zastosować przewagę bieli nad akcentem czerni, aby nie przytłoczyć pomieszczenia, ale także jednocześnie wizualnie je powiększyć.

Płytki Elios Reflection Black

W przypadku gdy mamy do dyspozycji większy metraż możemy zachować równowagę między kolorami lub odważyć się stworzyć aranżację z przewagą czerni.

Biało-czarne płytki

Grę kontrastu podczas urządzania łazienki można wykorzystać podczas układania płytek. Możliwości jest naprawdę sporo. Najczęściej jednak decydujemy się na ciemne płytki podłogowe, a biel wykorzystujemy na ścianach. Jeśli uznamy, że podłoga będzie za ciemna można stworzyć wzór szachownicy, który prezentuje się imponująco.

W przypadku gdy chcemy zachować równowagę kolorystyczną możemy wyłożyć podłogę oraz 1/3 wysokości ściany ciemnymi płytkami. Idealnym wyznacznikiem granicy wysokości w tym przypadku jest wanna lub blat umywalki.

Biało-czarne wyposażenie

Urządzając kontrastową łazienkę warto pamiętać o bieli kryjącej się w innych elementach wnętrza – najczęściej wybieramy wyposażenie właśnie tego koloru brodzik, wannę, umywalkę, bidet, miskę WC.

Płytki Elios Reflection White

Decydując się na wyposażenie łazienki w kabinę prysznicową warto zastosować jedną ścianę w kolorze białym drugą w czarnym lub można przełamać przeważający kolor kontrastowym dekorem.

Nasze propozycje

Zapraszamy do sklepu Eurołazienki. Oferujemy bogaty wybór płytek w białym i czarnym kolorze.
Na szczególną uwagę zasługują płytki Elios Reflection White oraz Elios Reflection Black o wymiarach 60×60 cm. Falisty efekt powierzchni płytek prezentuje się naprawdę imponująco.