//Styl eklektyczny – czyli jaki?
Styl eklektyczny – czyli jaki?

Styl eklektyczny – czyli jaki?

W ostatnich latach ogromną popularnością wśród osób urządzających swoje mieszkania cieszy się styl eklektyczny. Nic dziwnego- pozwala on na stworzenie oryginalnych i nietuzinkowych aranżacji, które na długo zapadają w pamięć. Styl eklektyczny to nic innego jak przemyślane łączenie i zestawianie ze sobą różnych elementów, które są zaczerpnięte z innych stylów. Dzięki temu można stworzyć zaskakujące kompozycje, które są nie tylko bardzo modne, ale także funkcjonalne i praktyczne. Urządzanie mieszkania w stylu eklektycznym wymaga wyczucia stylu i smaku- jeśli nieumiejętnie zestawimy ze sobą pewne elementy, możemy sprawić, że wnętrze będzie wyglądało chaotycznie i śmiesznie. Styl eklektyczny pozwala nam na nieograniczanie się do jednego, konkretnego stylu- możemy połączyć ze sobą różne elementy, które nam się podobają w spójną całość. Należy jednak pamiętać, że styl eklektyczny wymaga od nas pewnej samodyscypliny, ponieważ w innym wypadku nasze mieszkanie będzie przypominało zbitek przypadkowych przedmiotów, które w żadnym stopniu do siebie nie pasują.

Salon w stylu eklektycznym

Jak powinien wyglądać salon w stylu eklektycznym? Cały urok tkwi w tym, że sami możemy o tym zdecydować. Główna zasada, jaką należy się kierować przy urządzaniu salonu w stylu eklektycznym jest taka, że łączymy ze sobą wszystko to, co nam się podoba i upewniamy się, że poszczególne elementy współgrają ze sobą i wzajemnie dopełniają. Urządzając salon w stylu eklektycznym, warto połączyć ze sobą nowe meble ze starymi, zakupionymi w komisach lub na targach staroci. Doskonale sprawdzają się także połączenia mebli modernistycznych z meblami utrzymanymi w stylu rustykalnym.

Mozaika ceramiczna – DUNE Absolut

Dla osób odważnych świetnym rozwiązaniem może okazać się wprowadzenie kilku bardzo ozdobnych mebli w stylu ludwikowskim, które są wyjątkowo oryginalnym i rzucającym się w oczy dodatkiem. Dużym problemem podczas urządzania salonu w stylu eklektycznym jest również wybranie odpowiedniej podłogi. Płytki podłogowe powinny być przede wszystkim trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne – -tutaj bardzo ciekawym pomysłem mogą być oryginalne kafelki Aparici Carpet Vestige. Płytki salonowe mogą być klasyczne i stonowane lub oryginalne i krzykliwe – wszystko zależy od naszej kreatywności i naszego gustu. Salon w stylu eklektycznym świetnie będzie prezentował się także wykończony płytkami drewnopodobnymi, które są jednocześnie klasyczne i ponadczasowe, a także oryginalne. Wszystkie osoby, które są w trakcie wykańczania swojego mieszkania, zachęcamy także do zapoznania się z naszą ofertą płytek kuchennych i płytek łazienkowych.

Mozaika szklana – DUNE Avatar

Dodatki w eklektycznym salonie

Jeśli chcemy urządzić salon w stylu eklektycznym, możemy pozwolić sobie na dużą swobodę podczas wybierania dodatków i dekoracji. Salon w stylu eklektycznym będzie świetnie prezentował się z różnego rodzaju mozaikami. We wnętrzach, w których przeważa klasyka, świetnie sprawdzą się mozaiki kamienne i mozaiki metalowe. Natomiast w pomieszczeniach nieco bardziej oryginalnych doskonale będą wyglądały mozaiki ceramiczne i mozaiki szklane. Urządzając salon w stylu eklektycznym, możemy zaszaleć również z różnego rodzaju tkaninami, grafikami a także kwiatami. Pamiętajmy, że to od naszej kreatywności zależy efekt końcowy.